Потрібні суспільству лідери?

Лідери існували у всі часи. Історія знає багато прикладів людей, які змогли повести за собою інших, надихнули на різні громадські та військові подвиги. Лідерами можна назвати Ісуса Христа, пророка Мухаммеда, Конфуція. Всі ці люди внесли величезний внесок в людство, навіть змінили його. Без лідерів суспільство б померло, адже є пасивні люди, які не хочуть брати на себе відповідальність, приймати рішення і відповідати за інших.

Я вважаю, що лідери – це двигуни прогресу суспільства. На жаль, дуже складно розвинути в собі лідерські якості, якщо не володієш ними з народження. Тому потрібно давати ініціативу тим людям, які відчувають в собі цей дар.

У повісті Ст. Železnikova «Опудало» явним лідером у класі є Залізна Кнопка, тому що вона принципова й до того ж має вольовими якостями. Але це лише маска, щоб зберігати провідне становище серед однокласників. Дівчинка вміє адекватно оцінювати вчинки інших дітей, не ведеться на провокації. Наприклад, у разі, коли ізгой класу Ленка вдарила своїх кривдників, Залізна Кнопка зрозуміла, що не зовсім ця дівчинка беззахисна і що вона може постояти за себе. Лідер класу володіє критичним мисленням, може змінювати свою точку зору. Як мені здається, це дуже важливо для людини такого типу.

В оповіданні Максима Горького «Стара Ізергіль» лідером є Данко, який володів вольовими рисами характеру і зміг повести натовп за собою. Народ повірив у нього і пішов за ним. Я думаю, що це дорогого коштує переконати велику кількість людей і завоювати їх довіру. Не кожному лідеру вдається це так легко, як Данко. Але на половині шляху слабовільні стали нарікати на свого лідера і засуджувати його. Герой став винен у всіх гріхах людей, вони стали перекладати на нього всю відповідальність. Ось такі безпорадні істоти ніколи б не змогли зайняти лідируючі позиції, тому їм потрібен той, хто змусить їх діяти силою. Данко вивів людей з темряви, а потім його життя трагічно урвалося.

Лідерів не цінують за їх життя. Вони знаходять справжню славу тільки після своєї смерті. Розповідь про Данко – явний тому приклад. Все ж я впевнений, що лідери потрібні суспільству як повітря. Вони вміють організувати інших, надихнути. Завдяки таким людям і розвивається суспільство. Кожен з нас не може стати лідером, але ми маємо право їх вибирати.