Якою ви бачите майбутнє життя Елізи? (за пєсою Б. Шоу «Пігмаліон»)

Приголомшлива інтерпретація античного міфу простежується в п’єсі Бернарда Шоу «Пігмаліон». Ось тільки його Пігмаліон і Галатея – люди іншої епохи, неординарні особистості, від чого і більш цікаві читачам.

У центрі сюжету – юна дівчина Еліза Дуліттл. Доля у неї не з легких: виросла в східній частині Лондона, де мешканці вели вульгарний спосіб життя, а з близьких у неї був тільки батько, та й той часто випивав.

У п’єсі головна героїня з’являється ефектно, під час розкати грому вона тікає в укриття і стикається з юнаком на ім’я Фредді. Вона накидається на юнака з докорами на забавному діалекті.

Еліза заробляє на життя, продаючи квіти на вулиці, тому що навіть продавщицею в магазин її не беруть з-за поганої вимови. Зустрівши випадково професора фонетики Генрі Хіггінс, дівчина замислюється про те, щоб брати у нього уроки. Щоб вразити Хіггінса вона одягає «краще» сукню, їде до його дому на таксі. Професор не відразу погоджується, але його приятель Пікерінг пропонує йому парі: за 6 місяців перетворити вульгарну дівчину на справжню леді. Старий полковник зачіпає професійну гордість Хіггінса і в результаті той починає роботу з Елізою.

Через зазначений час бідна неосвічена квіткарка перероджується в справжню леді. Вона красиво і правильно говорить, вишукано веде себе із суспільстві. На світському прийомі вона показує себе з кращого боку і всі вірять, що вона благородна дівчина. Її «Пігмаліон» насолоджується успіхом, вбачаючи в перетворенні Елізи тільки свої заслуги. Однак на цьому його інтерес до неї вичерпується. Він досяг мети – Еліза змогла ввести всіх в оману красивою мовою. Але для самої дівчини це не «щасливий кінець», вона не знає, як їй тепер жити далі. Переставши говорити на своєму діалекті, вона розірвала зв’язок зі старим світом. Але для того щоб по-справжньому увійти в світ вищого суспільства, потрібно не просто створювати видимість знатної дами, але і стати нею.

Після педагогічного експерименту Еліза Дуліттл стала іншою людиною, не тільки зовні, але і внутрішньо. Який же буде майбутнє життя дівчини? Автор дає їжу для роздумів читачів у післямові до п’єси. Еліза разом з Фредді відкриває магазин квітів. Про професора і полковника вона не забуває і часто буває у будинку Хіггінса.

Головне питання, яке хвилює багатьох читачів, – це залишиться Еліза із Фредді чи таки вирішить домогтися любові Хіггінса. Професор – не проста людина, запальний, не вміє поважати чужі почуття, але разом з цим – він пристрасний і харизматичний. Генрі звик до того, що Еліза знаходиться поруч, допомагала йому в організації справ, але це не було схоже на любов. І хоча у дівчини з’являлась іноді думка приручити Пігмаліона, вона розуміла, що для реального життя їй більше підходить Фредді.

Майбутнє життя Елізи Дуліттл я бачу так: вона продовжує вдосконалюватися, працює в магазині разом з чоловіком Фредді і продовжує спілкуватися з Хіггінсом і Пікерінг як з друзями.