Твір-опис за картиною М.П. Богданова-Бельського «Нові господарі»

Більшість робіт відомого, але, чомусь забутого митця Миколи Богданова–Бєльського, присвячене життя простого селянина, його побуту, звичаям і традиціям. Картини цього художника надзвичайно талановиті, проте, в останні роки мало хто згадує про їх існування. І абсолютно марно.

Наприклад, мені дуже подобається його полотно «Нові господарі», роком створення якого став 1913.

Перед глядачем зображено досить часте явище, яке відбувалося в Росії в той період часу. Багаті дворяни любили грати в карти, сперечатися, і, в наслідок, програвати свої маєтки і красиві садиби. Так сталося і на цій картині. Сім’я селян змогла викупити у дворянина такий гарний будинок і вселитися в нього.

Що ми бачимо? Звичайні, прості люди, в одязі бідних, пошматованих сорочках влаштували чаювання за круглим столом. Вони сидять скромно. Глядачеві зрозуміло, що всім присутнім у кімнаті не дуже звична така багата обстановка. Адже стільці в будинку виготовлені з червоного дерева, а на стіні висить картина з позолоченою рабою. А які шикарні годинник розташовані біля вікна.

Все це дісталося селянській родині від колишнього господаря. Раніше, за цим столом сиділи багаті люди, а члени сім’ї прислуговували їм. Вони подавали чай, розливали його в дорогі столові сервізи.

Однак, усе змінилося. Тепер на цьому ж столі стоїть проста глиняний і скляний посуд. З частувань ми бачимо бублики, які були випечені спеціально для чаювання. Всі члени сім’ї сидять тихо. Вони ще не можуть звикнути до свого шикарного будинку. Однак, тепер, у них все буде по-новому, все зміниться на краще.