Уральські гори на географічній карті Росії – опис: де знаходяться, протяжність і які міста розташовані поряд

Уральські гори, утворені з-за зіткнення Євроазіатської та Африканської літосферних плит, для Росії є унікальним природним і географічним об’єктом. Вони є єдиним гірським хребтом, що перетинають країну і розділяє держава на європейську та азіатську частини.

Географічне розташування

В якій країні знаходяться Уральські гори, знає будь-який школяр. Цей масив являє собою ланцюг, яка розташовується між Східно-Європейської і Західно-Сибірської рівнини.

Вона протягнута так, що ділить найбільший материк на 2 континенту: Європу і Азію. Починаючись від берега Північного Льодовитого океану, закінчується у казахській пустелі. На території РФ вона розтягнута з півдня на північ, а протяжність у деяких місцях досягає 2 600 км.

Географічне розташування гір Уралу практично скрізь проходить паралельно 60-му меридіану.

Якщо дивитися на карту, можна побачити наступне: центральний район розташований строго вертикально, північний – повертає на північний схід, а південний – на південний захід. Причому в цьому місці хребет зливається з розташованими неподалік височинами.

Хоча Урал і вважається межею між континентами, точної геологічної лінії не існує. Тому вважається, що відносяться вони до Європі, а лінія, що розділяє материк, проходить по східному передгір’я.

Важливо! Урал багатий своїми природними, історичними, культурними та археологічними цінностями.