Збігаються зовнішній вигляд і внутрішній світ Тома Сойєра?

Марк Твен при написанні образу Тома Сойєра у своєму дуже відомому романі «Пригоди Тома Сойєра» дає зрозуміти, як зовнішній вигляд може відрізнятися від внутрішнього світу людини.

Тому був звичайним хлопчиком, його вважали і хуліганом, і пустуном. Він сирота, якого виховує рідна сестра його матері, тітка Поллі, яка по-своєму любить його. А хлопчик своїми вчинками, може, і не розуміючи цього, дуже засмучує свою тітку. Вона дуже переживала, коли Том і його друзі втекли на острів. Хлопці бачили, як їх шукав корабель, але, напевно, не розуміли, що їх рідним дуже погано. Пліт, на якому вони пливли на острів, діти залишили на березі, і всі подумали, що з ними сталося щось недобре. Таким вчинком вони вже принесли дорослим не тільки засмучення, але і біль.

Тому таємно повернувся в місто, непомітно пробрався в будинок і сховався під ліжком. Він чув, як за них хвилюються, як плакала його тітка Поллі, йому начебто й шкода її стало, але він не захотів здатися і знову пішов до друзів. Чому він так вчинив, що ним керувало? Байдужість, або нерозуміння болю, яку він завдав своїй тітоньці? Більш того, Джо і Гек хотіли повернутися, так як їм набридло жити в самоті на острові. Але у Тома вже дозрів черговий план, після виконання якого хлопці за своє жорстоке пустощі отримали стільки ляпасів і одночасно поцілунків радості, скільки вони не отримували ще жодного разу.

Одяг Тома від його численних пригод приходить в непридатність, але його це не засмучує. Його внутрішній світ не збігається з його убогим, з власної вини, видом.

Але при всьому цьому автор описує свого героя і як романтичного фантазера, і як порядного хлопця. Він відданий друг, не може терпіти у відносинах фальші. Ніколи не зводить наклепи, як його зведений брат Сід. Тома приваблювала завжди небезпека, і багато його вчинки могли б закінчитися не так, як він сподівався, але він був розумним та винахідливим хлопчиськом і знаходив вихід із будь-якої ситуації. Те, що Том був чесним хлопцем, можна зрозуміти з його виступу на суді, де за його показаннями виправдали невинну людину. Хоч Те і боявся, що йому за це будуть мстити.

Проявляється характер Тома так само, як і його Друга Гека, і по відношенню до грошей, коли вони знайшли скарб, про який мріяли, і стали серед хлопчаків багатіями. Вони розуміють, що гроші не головне. Гек навіть сказав йому, щоб той поклав і його гроші в банк на себе, а йому видавав тільки потрошку. Том і Гек любили природу, ліс, річку, мріяли про подорожі. Дружба для них була понад усе.

Романтичність героя проявляється по його відношенню до дівчинки Беккі. Тому зізнався їй у коханні, і здійснює благородний вчинок, взявши провину не себе в ситуації з книгою, яку ненавмисно порвала Беккі.

Тому свої справжні почуття ховає під зовнішністю бешкетника. Насправді він фантазер, шукач пригод, чесний хлопчина, лідирує в компанії друзів, і з будь-якої ситуації знаходить вихід. Як кажуть, що зовнішність оманлива.