Образ Бена Роджерса в повісті Марка Твена «Пригоди Тома Сойєра»

Бен Роджерс був сином Пітера Роджерса, людини небідного, так як він мав найманих працівників. Ким же був для Тома Сойєра його однокласник Бен Роджерс? Якщо дивитися на їхні спільні забави, то начебто і друг, але за вчинками Бена назвати дружніми їх відносини складно.

По опису епізоду з фарбуванням паркану, коли тітка Поллі в покарання за проступок Тома, веліла йому фарбувати довгий і високий паркан, можна зрозуміти, які відносини були між хлопчаками. Хоч Те було і розумним і спритним, але не міг терпіти і навіть боявся глузувань цього хлопчика.

Коли Бен проходив повз Тома, який фарбував паркан, то зробив вигляд, що не бачить його і, проходячи поруч, зображав із себе пароплав. Подпрыгивающей ходою, гризучи на ходу яблуко, він видавав мелодійних гудок і на самих низьких нотах копіював звуки пароплава «Дін-дон-дон». Така поведінка показувало, що він вільний і незалежний хлопчик і має над Томом перевагу. Дружби в такій поведінці немає, він не запропонував йому допомогу у роботі, а навпаки намагався заподіяти йому біль.

Підійшовши ближче до приятеля, він став зображувати «Велику Міссурі», яка мала в осаді дев’ять фунтів. Хлопчик одночасно робив вигляд, що він і капітан та пароплав. Зображував себе вартим на містку капітаном великого корабля, віддавав команди і сам їх виконував. Швидше за все, у Бена була мрія стати капітаном, командувати величезним лайнером і відвідувати в пошуках пригод невідомі місця.

А ось у винахідливості Бен програвав Того. У ситуації з фарбуванням забору Тому придумав, як обдурити Бена і змусити його виконувати його роботу. Том сказав, що його не змушували фарбувати, а це він сам захотів, так як вважає це заняття захоплюючим. Як ніби художник за роботою над своїм шедевром він робив вигляд, що йому дуже подобається це заняття.

Бен зацікавився розповіддю і поведінкою Тома, і йому вже здалася це заняття фарбуванням дуже захоплюючим. Він просить Тома дати і йому побілити. Але Те щоб захопити більше Бена, каже, що не може цього зробити, так як тітонька довірила цю роботу тільки йому, так як знає, що краще Тома ніхто фарбувати не може. Навіть його брат Сід просив зайнятися фарбуванням, але вона не дозволила.

Ці слова змусили Бена ще більше захопитися, і він пропонує Тому поміняти своє яблуко на захоплююче заняття фарбуванням. Тому як би знехотя погоджується. І ось його роботу вже виконує Бен, та ще і з захопленням. Бен не знав, що є такий закон, який керує діями людей. Їм не хочеться робити те, що їх змушують, а якщо це справа подати як захоплююче заняття, хобі, то це вже не вважається обтяжливим заняттям, і робота стає в радість.

Ще в книзі розказано, що Бен ходив до бідним людям і носив їм читати брошури. І на острові з Томом він теж був. І точно як Сойєр не шкодував своїх рідних. Може, хлопцям їх і було шкода, але вони воліли пригоди. І один перед іншим хвалилися своїми вчинками.