Образ Оксани – характеристика (портрет) героя

Однією з головних героїнь повісті Миколи Гоголя «Ніч перед різдвом» є донька козака Чуба – Оксана.

Гоголь показує нам Оксану, як першу красуню у всій Диканьці і сусідніх селах. Парубки бігали за нею юрбами, але втративши будь-яку надію, переключалися на інших дівчат.

Характер у дівчини був дуже складний. Оксана самолюбна, горда, егоїстична, до всього ще й дуже примхлива. Вона могла годинами простоювати біля дзеркала, роздивлятися свої чорні брови і очі, кирпатий носик, смолисті коси. І кожного разу дівчина захоплюється собою, мріє про те, що майбутній чоловік буде також захоплюватися їй.

Коваль Вакула дуже любив Оксану і хотів узяти її в дружини. Але Оксана навіть уваги не хотіла звертати на коваля. Дівчина ставить йому умову, щоб Вакула приніс їй черевички цариці, тільки після цього вона стане його дружиною. Таку заяву дуже розлютило кузня, і він вирішив кинути Оксану. Але все ж, відправляється до Петербурга за черевичками для своєї коханої.

Вранці по селу пішла чутка, що коваль Вакула пропав. Говорили, що він чи то повісився, чи втопився. Ця звістка дуже засмутила Оксану, вона не могла знайти собі місця. Думала, що згубила хлопця. Вона все-таки теж любила Вакулу.

Зараз Оксана постає перед нами зовсім в іншому світлі. Виявляється, що під маскою зарозумілості ховалася скромна, ніжна, вихована дівчина, яка мріє стати гарною дружиною і господинею. Оксані було соромно за свої вчинки.

В кінцевому підсумку, Вакула привіз для Оксани черевички, і повість була зі щасливим кінцем.