Твір-роздум за прислівям «Вік живи – вік учись»

Філософська мудрість прислів’я «Век живи – вік учись» говорить нам про те, що протягом усього життя треба вчитися. А для чого? Для того щоб самовдосконалюватися, пізнавати себе, робити відкриття в усіх сферах, бути цікавим і освіченою людиною.

Людину завжди цікавила всесвіт і створення світу, наше походження і людська сутність. Скільки всього ми зможемо пізнати, вивчаючи навколишній світ!

Адже набагато приємніше в компанії підтримувати цікаву тему розмови, наприклад, творчість Пушкіна або освоєння космосу, а не просто кивати головою у відповідь і нерозумно посміхатися.

У сучасному світі стільки можливостей в отриманні знань. Це і шкільна бібліотека, читальний зал та мережу інтернет, але потрібно правильно шукати інформацію, вибирати її з загального потоку. Також, можна завести блокнот, куди записувати цікаві цитати, інтернет-посилання та ресурси, адреси книгарень.

Набагато краще витрачати гроші на книги, ніж на комп’ютерні ігри. Так, ігри – це відпочинок, отримання емоцій і задоволення, але, читаючи, теж можна відпочивати. Поєднувати приємне з корисним. Звідки ми ще можемо дізнатися про людські пороки, побут та звичаї того часу. Чарівні сюжети, наповнені магією, містикою, переживання за героя – такого не зустрінеш ні в одній грі.

Спочатку ми йдемо в дитячий сад, де нас вчать самим основним навичкам: знання алфавіту, взаємодія з іншими дітьми, навички ліплення та малювання, елементарні танцювальні рухи. Потім у школі ми отримуємо основну базу знань: вчимося читати, писати, співати, вивчаємо географію, хімічні елементи, літературу і багато іншого. Далі в інституті ми обираємо таку спеціальність, яка поглибить нас в обраний предмет. Але на цьому навчання не закінчується. До кінця життя ми вчимося, читаючи, також ніколи не пізно зайнятися творчістю.

Яскравий приклад – Ломоносов, який почав навчатися в 18 років, став великим хіміком, фізиком, художником, успішно освоїв письменство і малювання. Став світовим надбанням. Він був кращим студентом, розробляв проекти, писав літературні праці і ставив досліди, а, значить, вчитися ніколи не пізно! Головне, не зупинятися на розпочатому, раптом, у кожному з нас живе Ломоносов? А ми своєю лінню зарилися в глибину душі, як у мушлю і всіма силами протестуємо проти нового і невідомого, а воно так манить.

Прислів’я «Век живи – вік учись» повинна стати девізом кожної людини.