Дон Кіхот – короткий зміст твору по главах: хто написав, список подвигів і характеристика лицаря

Роман був написаний Мігелем де Сервантесом на початку 17 століття, коли епоха лицарства залишилася далеко позаду. Це твір породило безліч послідовників, так чи інакше посилалися на нього у літературних творах, які використовували його в музиці, театральних постановках і кінематографі. Про що оповідає «Дон Кіхот»: Короткий зміст по главам дозволяє дізнатися історію останнього лицаря.

1 розділ

Характеристика Дон Кіхота. Звуть головного героя Алонсо Кехано. Це людина романтичного складу, начитаний і мрійливий. Весь свій час він проводив за читанням романів і мріяв про захоплюючою життя, гідного опису в романі. Подвиги Дон Кіхота — найважливіша справа в житті. Він дворянин, хоча і бідний: прибутку з маєтку вистачає хіба що на просту одяг та їжу, а гроші, що залишилися, йдуть на покупку нових книг.

Надихнувшись романами, дон Алонсо вирішує відправитися в подорож і стати справжнім лицарем. Для цього йому потрібно не так багато:

  1. Старі зброю він знайшов в коморі, шолом зробив сам.
  2. В якості лицарського коня взяв худу шкапу, отримала звучне ім’я Росинант.
  3. Своє ім’я герой поміняв і називає себе Дон Кіхот Ламанчський.
  4. Щоб було, про кого мріяти і кому присвячувати подвиги, вибрав на роль прекрасної дами селянську дівчину Альдонсу. Кохана була з села Тобосо, тому отримала ім’я – Дульсінея Тобоська.

Глава 2

Відправившись в подорож, герой вважав, що стати лицарем зможе тільки після того, як хто-небудь його присвятить в цей чин. Він відправляється на пошуки замку, власник якого зміг би зробити його справжнім лицарем, але добирається лише до невеликого трактиру. Тут відважний герой стикається з першою проблемою — він навіть не подумав взяти з собою гроші.

Шинкар підкидає йому ідею запастися важливими в дорозі речами — грошима, білизною. А ще у кожного лицаря обов’язково повинен бути помічник — зброєносець. Господар трактиру допомагає дворянину заробити, відправивши охороняти свої обладунки, складені у дворі. Той поставився до завдання надто відповідально, відганяв всіх не тільки від обладунків, але і від корита з водою для мулів.

В результаті бідолаха дивом уникає побиття камінням, зате отримує бажане «посвята в лицарі» від шинкаря.

3 глава

Скільки голів у «Дон Кіхоті», стільки неприємностей очікує головного героя, який продовжує свою подорож в роздумах, яку людину обрати зброєносцем. В дорозі він здійснює перший вчинок, який сам вважає подвигом. Наткнувшись на селянина, що карає маленького пастушка, лякає його списом і змушує дати слово, що той не стане більше бити дитину і буде платити йому за роботу. Однак, варто було лицарю віддалитися, селянин відгамселив хлопчика ще сильніше.

Далі мандрівник зустрічає купців. Прийнявши їх за лицарів, романтично налаштований герой викликає їх на поєдинок за честь своєї прекрасної дами. Не встигнувши вступити в бій, він вивалюється з сідла і отримує прочухана від одного з слуг купців. Зазнавши поразки, ледве добирається додому, остаточно переконавши слуг в тому, що від книг одні напасті і потрібно спалити їх від гріха подалі.

Глава 4

Всі романи невдачливого героя були спалені у дворі, а двері в бібліотеку замкнені і затиньковано. Священику повідомили, що книги знищені магом, прилетавшим в маєток на драконі. Але дон Алонсо не зневіряється, наймає в якості зброєносця простого селянина Санчо Панса, продає частину володінь, лагодить зброю і велить новому слузі запастися їжею. Герої вирушають у дорогу, господар — на Росинанте, а слуга Санчо Панса — на віслюку.

Глава 5

У своєму мандрівці герої набредают на вітряні млини. Невдалий Дон Кіхот приймає їх за велетнів і кидається в бій. Вітер перекидає його в сторону, изломав спис на друзки. Наконечник зброї доводиться надіти на палицю, а шлях продовжити тільки з допомогою вірного зброєносця.

В «Дон Кіхоті» двох шукачів пригод чекає на новий «подвиг» при зустрічі з парою ченців і каретою. Іноків герой приймає за розбійників, які взяли прекрасну даму в полон. Поваливши їх на землю, він отримує відсіч від слуг дами і навіть перше поранення. Милостиво «пощадивши» їх, пан розповідає своєму зброєносцеві легенду про цілющого бальзаму. Герої вирушають далі, попутно розшукуючи новий шолом замість розрубаного.

6-8 голови

Дон Кіхот і його зброєносець продовжують вплутуватися в неприємності. Коротко список їх пригод виглядають так:

  1. Спочатку їх б’ють табунщики, намагалися відігнати Росинанта від своїх коней.
  2. Потім головний герой готує «бальзам» з олії, солі, вина і розмарину, отруївши і себе, і Санчо Панса.
  3. Відмовившись платити за нічліг в таверні, персонажі знову вплутуються в бійку і позбавляються всій провізії.

Після цього їм вперше щастить — Санчо вдається поцупити у похоронній процесії трохи їжі.

Увага! Саме після цієї події зброєносець дає своєму панові ім’я Лицар Сумного Образу.

Зіткнувшись на дорозі з цирульником, герой забирає у нього мідний тазик, який той надів на голову для захисту від сонця. Алонсо взяв таз за шолом і носив на голові.

Потім мандрівники зустрічають партію каторжників, звільняють «нещасних», але замість подяки отримують лише глузування, а Санчо Панса позбавляється свого осла. В горах ними був виявлений валізу з білизною і золотом.

Герой любить все знайдене зброєносцеві, і отруює його на Росинанте з листом до Дульсінеї, про що той відразу ж забуває і залишає свого пана в горах.

Увага! Короткий зміст по главам не може передати всю красу оповідання, а лише позначає основну фабулу роману.

9 частина

Коли в маєтку, де все турбуються про долю господаря, дізнаються від Санчо Панса про те, де зараз знаходиться Ідальго. Священик з цирульником планують його повернення додому: наймають дівчину, яка видає себе за принцесу, яка потребує допомоги лицаря. Але замість чудовиська Дон Кіхот вражає своїм списом бурдюки з вином.

Увага! Тільки посадивши героя в клітку, домочадцям вдається доставити його назад в маєток.

10 розділ

Ідальго повертається додому. Охлялих і змученого, його кладуть в опочивальню. Санчо Панса, в свою чергу, приносить додому знайдене золото, а заодно повертає свого осла.

Вилікувати поміщика від божевільних ідей викликається заїжджий студент Самсон Карраско. Але при цьому він заявляє, що для лікування лицарю знову потрібно відправитися в подорож. Натхненні брехнею студента, Дон Кіхот з зброєносцем знову залишають маєток. Щоб спровокувати його, Карраско вбирається у лицаря сам, нарядивши сусіда Фому зброєносцем. Самсон представляється Лицарем Лісу. Старий лицар несподівано вибиває його з сідла. Ображений студент більше не хоче лікувати старого дона — тепер він виношує план помсти.

11-12 голови

Далі в дорозі мандрівний лицар зустрічає дона Дієго, господаря сусіднього маєтку. Тому доставляють львів в клітинах, і наш герой прагне вступити з ними в бій. Тварина відмовляється битися, тоді себе Дон Кіхот визнає переможцем, іменуючи відтепер Лицарем Львів. Потрапивши на виставу лялькового театру, він помилково приймає ляльок за ворогів і громить їх. Навіть усвідомивши свою помилку, Алонсо вважає, що військо перетворив у ляльок злий чаклун. Щоб дістатися до нього, він стрибає в відноситься плином човен. На щастя, човен перекидається і всіх вдається витягнути.

13-15 голови

На дорозі мандрівники зустрічають герцога і герцогиню. Ті запрошують їх у гості, але насправді хочуть лише посміятися над потішної парочкою. Цей момент — один з головних.

Влаштувавши подання, в ході якого приїжджає нібито зачарована кохана Дон Кіхота, герцог з герцогинею вимагають від Санчо три тисячі разів вдарити самого себе батогом.

Після цього наших героїв змушують сісти на дерев’яного коня, нібито літаючого, щоб зняти прокляття графині Долориады Трифалды та її фрейлін. Їм зав’язують очі, переконавши в тому, що політ відбувся.

16-17 голови

Після цього зброєносцеві шанують «острів», який насправді є одним з міст герцога. Там до нього приходять прохачі, спори яких він блискучим чином дозволяє. Після Санчо подають багатий обід, але приставлений «доктор» забороняє новоспеченому губернатору є все найсмачніше. Вночі слід нова забава — інсценується напад змовників на «острів». Розчарований селянин відмовляється від нового поста, сідає на осла й відправляється в шлях.

18 розділ

Тікає від неробства і сам Дон Кіхот. В дорозі він зустрічається з вірним зброєносцем, і разом з ним рухається далі. Але герцог не залишає спроб їх розіграти і підсилає розбійника, щоб направити до нікому дону Антоніо. На наступний день чекає поєдинок Лицаря Львів і Лицаря Місяця, переодягненого студента Карраско.

Увага! Саме Карраско і був причиною всіх знущань від герцогської родини.

На цей раз студенту вдається перемогти, він вимагає від сильно розбився героя відмовитися від подвигів. Той дає клятву і позбавляється почуттів.

19 розділ

Знесилений Дон Кіхот повертається в рідний дім. Він хворий і слабкий, і нарешті, зрозумів, що не годиться в лицарі, шкапа його стара і слабка, а обладунки та зброю убогі. За кілька днів до смерті він каже, що все зроблене ним було марно, а сам він служив посміховиськом для оточуючих. Вірний зброєносець плаче біля ліжка пана, благаючи його жити і ні про що не шкодувати. У заповіті ідальго залишає всі свої володіння племінниці, поставивши лише одна умова — її чоловіком повинен стати лицар. Дон Алонсо тихо помирає у своєму ліжку, а на могилі його залишаються написані Самсоном Карраско слова «Він дивував світ своїм божевіллям, але помер, як мудрець».

Короткий переказ Зигель Де Сервантес «Дон Кіхот»

«Дон Кіхот» Сервантеса

Висновок

Такий короткий зміст по главам і історія одного з найбільш знаменитих і невдачливих лицарів в історії літератури. Мігель Сервантес написав його образ як пародію, але він став одним з найбільших в історії.