Батьки і діти Тургенєва – короткий зміст: герої, про що роман, рік написання і коли починається дія

Проблема взаємовідносин між батьками і дітьми вічна. Причина її криється у відмінностях життєвих поглядів. У кожного покоління своя істина, і зрозуміти один одного вкрай складно, а часом і бажання відсутня. Протиставлення світоглядів – це основа твору Батьки і діти, короткий зміст якого ми і розглянемо.

Про творі

Створення

Ідея створення твору «Батьки і діти» виникла у письменника Івана Тургенєва у серпні 1860 року. Автор пише графині Ламберт про намір написати велику нову повість. Восени він відправляється в Париж, а у вересні пише Анненкову про остаточному складанні плану і серйозні наміри у створенні роману. Але трудиться Тургенєв досить повільно і сумнівається в гарному результаті. Проте отримавши схвальна думка літературного критика Боткіна, планує завершити творіння вже навесні.

Початок зими – період активної роботи письменника, протягом трьох тижнів третя частина твору була написана. Тургенєв просив у листах детально описувати те, як йдуть справи в житті Росії. Це відбувалося перед скасуванням кріпацтва, і щоб бути прийнятим в події країни, Іван Сергійович вирішує повернутися.

Увага! Історія написання закінчилася 20 липня 1861 року, коли автор перебував Спаському. Восени Тургенєв знову вирушає до Франції. Там під час зустрічі він показує своє творіння Боткіну і Случевському і отримує безліч зауважень, які підштовхують його до внесення змін у текст.

Навесні наступного року роман публікують у журналі «Російський вісник» і він відразу ж став об’єктом полемічного обговорення. Суперечки не вщухали і після смерті Тургенєва.