Образ Фредді в пєсі Б. Шоу «Пігмаліон»

П’єса «Пігмаліон» Бернарда Шоу досі викликає дискусії, тому що порушені в ній питання завжди актуальні. А відкритий фінал п’єси дозволяє читачам немов приєднатися до створення великого твору.

У центрі подій три героя: два розумних джентльмена і одна дурна дівчина. Хто ж у п’єсі ” Пігмаліон? Найочевиднішою відповіддю стане – Генрі Хіггінс, який навчив бідну вульгарну дівчину і допоміг їй стати справжньою леді. Але не все так просто. Пигмалионом № 1 можна назвати її батька, Альфреда Дуліттла, чию непересічність успадкувала Еліза. Пигмалионом в якомусь сенсі можна назвати і Пикеринга, який своєю повагою допоміг Елізе повірити в себе.

Крім головних персонажів є і другорядні, чия теж важлива роль у п’єсі. Одним із перших на сторінках твору з’являється Фредді. Він є сином місіс Эйнсфорд Хілл, знайомої матері Генрі Хіггінса.

Під час дощу герої ховаються під одним дахом, де і відбувається їх перше знайомство. Літня дама і її дочка, вбрані у вечірні сукні, чекають таксі, за яким пішов Фредді. Судячи з їх діалогу, вони не дуже поважають молодої людини: мати шкодує, як нерозумне дитя, а сестра докоряє в нерозторопності. І ось з’являється Фредді – молодий чоловік років двадцяти в мокрих штанях. Він не зміг ніде зловити таксі, і на нього накидається сестра з докорами. Фредді знову доводиться йти в пошуках транспорту, адже його дами не можуть йти пішки в такий дощ. Ця ситуація характеризує Фредді як людини, що поважає свою сім’ю, але слабовільного і безпорадного. Коли він біжить од дощем, то стикається з квіткаркою Елізою. Дівчина сердито кричить на нього, адже він розкидав її квіти. Юнак вибачається і біжить далі під сильний гуркіт грому.

Фредді зустрічає другий раз Елізу будинку у місіс Хіггінс, знайомій його матері. Він не впізнає в ній бідну квіткарку, тому що навчання Хіггінса принесло результати. Еліза була схожа на світську даму: її манера мовлення, поведінка були стриманими і красивими. Проте коли вона заговорила про своє життя, то знову перейшла на свій звичайний діалект. Хіггінс зміг виправдати її тим, що зараз це нове віяння в світському суспільстві. Фредді вражений характером дівчини і її зовнішністю, і починає часто про неї згадувати. Юнак пише їй довгі листи в надії на взаємність.

Образ Фредді – образ милого, але слабовільного юнаки. В ньому ще немає родзинки, як у більш досвідчених джентльменах Генрі Хиггинсе або Пикеринге. Але він більш зручний для реального життя, ніж грубий, хоч і чарівний Генрі Хіггінс. Можливо саме тому в післямові автор п’єси говорить, що Еліза все ж стала жити з Фредді. Вони разом займаються квітковим магазином. Їх справи не дуже успішні, але вони не впадають у відчай. Дівчина не забуває і своїх «Пигмалионов». Молода «Галатея» продовжує втручатися в господарство на Уимпол-стріт.