Відгук про повісті Марка Твена «Пригоди Тома Сойєра»

«Пригоди Тома Сойєра» – одна із самих улюблених книжок дітей не одного покоління. Знаменитий письменник Марк Твен описує в ній пригоди хлопців, яким «пощастило» народитися в тридцятих роках дев’ятнадцятого століття.

В Америці В той час серед деяких верств населення були поширені дикі забобони і звичаї. Діти, які виросли в тих умовах, вбирали в себе всі закони. Письменник взяв за прототипи героїв своїх друзів з дитинства. Так і Том і Гек, а також і інші герої книги поєднували в собі риси характеру та поведінки кількох друзів дитинства Марка Твена.

Свою книгу автор призначав в основному для маленьких читачів, але висловлював надію, що і дорослі прочитають її з не меншим інтересом. Він хотів нагадати дорослим серйозним людям, що вони теж колись були дітьми, згадали свої тодішні думки і почуття. А можливо і цікаві пригоди, які з ними відбувалися на світанку життєвого шляху.

Головним героєм повісті був хлопчик Том Сойєр, сирота, який перебував на вихованні у рідної сестри своєї матері, тітки Поллі. Також у нього був зведений брат Сід і сестра Мері. Тому був пустотливим хлопчиськом, у нього було велике бажання брати участь у яких-небудь пригоди. З ним завжди були його друзі, яким теж було нудно вчитися в школі, і вони вигадували всякі витівки, які не завжди були до вподоби їхнім рідним. По книзі цим озорникам приблизно 10-12 років. Найкращими друзями Томи були Гекльберрі Фінн і Джо Гарпер. Хлопцям хотілося чогось цікавого і цікавого, вони не хотіли жити нудним життям мешканців свого містечка.

Напевно, хлопчики іноді надходили правильно, але виною всьому їх маленький життєвий досвід, виховання, так і характер теж. Що можна сказати про виховання Гека, якщо його батько був п’яницею, і дитина не міг відвідувати школу, йому доводилося спати, де доведеться, навіть у бочках. Хоча при всьому цьому хлопець не був поганим. У книзі описується, як він, почувши розмову двох бандитів, які хотіли спотворити вдову Дуглас, побіг до людей і привів їх на допомогу жінці. Вдова Дуглас завжди ставилася добре до Геку, а після її порятунку хотіла взяти хлопчика до себе на виховання. Але Гек витримав у хаті вдови тільки три тижні, йому не подобалося, що його умивала і розчісувала прислуга, що доводилося спати у теплій чистій постелі, і йому обов’язково треба було ввічливо розмовляти. Йому не сподобалися вся ці умовності цивілізації, і він тікає від вдови Дуглас до своєї колишньої, вільного та незалежного життя, без будь-яких обов’язків і привілеїв.

У заключній частині книги хлопці збираються створити банду благородних розбійників. Гек обіцяє, що згоден жити у вдови, і сподівається, що якщо стане відомим, то вона сама буде рада, що забрала його до себе. Книга закінчується тим, що хлопчики замишляють нове пригода.

Повість «Пригоди Тома Сойєра» – чудовий твір, який викликає захват у маленьких читачів і змушує задуматися про важливі проблеми дорослих читачів.