Звязок поколінь у повісті Хемінгуея «Старий і море»

Ернест Хемінгуей був майстром короткої виразної прози. А своєї «кращою прозою» він вважав повість про людину, яка ніколи не здається – «Старий і море». Головні образи твору – це старий, хлопчик, море і риба. При тому, що люди і природа мають однаково важливе значення. Гармонію людини і природи можна вважати однією з головних ідей в цьому творі. Так само тут простежується ідея безперервної зв’язку поколінь на прикладі головних героїв.

Головний герой – рибалка Сантьяго, який все життя присвятив моря. Він і море – поняття нерозривні, на що вказує навіть портретна характеристика героя: у Сантьяго очі були кольору моря. Року бурхливій молодості давно пройшли, і від них залишилися лише сни про грайливих левах на берегах Африки. Рибак був старий, але ще вірив у те, що здатний зловити рибу своєї мрії». Будучи справжнім трудівником, герой уособлює собою силу волі, стійкість. Завдяки тому, що кожен день він боровся за існування, в ньому сформувалися кращі душевні якості.

У Сантьяго був друг по імені Манолин. Цей ще маленький хлопчик дійсно прикрашав самотність героя. Він учився у Сантьяго рибалити – і за уроки був вдячний. Манолин бачив, що останнім часом його друг став менш удачливий в лові риби, але не втратив у нього віру. І навіть коли 84 дні Сантьяго не міг зловити жодної рибки, Манолин не хотів йти від нього на інший човен. Старий наполіг сам на це, пояснивши, що хлопчик повинен знайти свою щасливу човен. Але вийшовши в море на 85 день без хлопчика, старий дуже нудьгував по ньому і часто говорив: «Ех, був би зі мною хлопчик!» Сантьяго вже звик до того, що маленький друг допомагає йому. Одному в море герою було вже складно. Коли велика риба клюнула, то йому доводилося постійно утримувати волосінь в одному положенні, чому його рука боліла і навіть з неї капала кров. А от якщо б з ним був хлопчик, то він би змочив волосінь водою або як-небудь ще підсобив.

Манолин любив приходити у Сантьяго, говорити з ним про море, або про бейсбол. Вони захоплювалися мужністю бейсболіста Ді Маджо, хоча самі були не менш стійкі, ніж він. Сантьяго і Манолин – споріднені душі, незважаючи на те, що належать до різних поколінь. Але зв’язок між ними очевидна і говорить про нерозривність однієї справи. Старий вже стоїть на схилі свого життя, але його справу продовжить хлопчик Манолин. Адже він талановитий учень і точно знає, що народжений бути рибалкою, як і Сантьяго.

Коли старий витягнув на берег кістяк великої риби, то всі лише дивувалися такого «чуда». І тільки Манолин все розумів і захоплювався мужністю старшого друга. Для інших людей, швидше за все, Сантьяго так і залишився невдахою рибаком, тому що рибу не вдалося витягнути цілою. Але Манолин знав, що старого не перемогли труднощі, його дух не переможений. І він ще спробує зловити рибу своєї мрії. Або це зробить його учень.

Ернест Хемінгуей показує, що важливі справи людей, їх талант не пропадають без сліду, вони продовжують жити в інших поколіннях людей.