«Не обертається той, хто спрямований до зірок» (Леонардо да Вінчі)

Леонардо да Вінчі, досі вважається генієм серед людства. Його висловлювання показують, як треба жити, щоб приносити людям і світу в цілому, користь від свого буття. Цю цитату: «Не обертається той, хто спрямований до зірок», я розумію, як заклик до того, що людина якщо і справді захоплений чимось або вважає своїм обов’язком, не повинен обертатися і відволікатися на будь-які негаразди. Так як мета, це зірка, її треба побачити, відчути бажання до неї йти, і не відволікаючись йти поки є сили. Особливо це підкреслив М. Ю. Лермонтов: «Людина, яка неодмінно хоче чого-небудь, примушує долю здатися». Тема мети, відображена в багатьох літературних творах, у тому числі вірші, пісні і т. д.

Дуже широко розкрита тема твір Бориса Польового «Повість про справжню людину». У цьому творі розкритий характер і доля людини, націленого жити і робити те, що любить всім серцем. Мені запам’ятався саме цей твір, бо в ньому описаний людина з неймовірно сильною душею. Йому довелося пережити багато чого, починаючи від ризику смерті і закінчуючись тим, що йому відрізали ноги, і одягли протези. Навіть ці події не зломили його дух, він заново вчився ходити, танцювати і найголовніше жити! У більшості випадків люди забивали на собі хрест і не хотіли нічого робити, а він встав, і знову пішов, до своєї зірку привабливого щастя.

У житті не раз стикалася з такими людьми. Кожен може зустріти людину, який сліпий, але продовжує жити. Або з якихось причин, втратили щось важливе у своєму житті. Знову встають і йдуть, тому що знаходять свою мету життя, свою зірочку. Люди повинні підтримувати це прагнення, адже саме воно нас відрізняє від тварин.

Тема також відображена у творі Рея Брэдбэри «Вино з кульбаб». Іноді людям доводиться проходити деякі життєві уроки, щоб зрозуміти, що є для них зіркою або по-іншому метою життя. У цьому творі добре описаний випадок, коли чоловік сліпо робив машину щастя, але через деякий час, коли він її зібрав, то зрозумів, що вона приносить тільки горе. І повернувшись додому, він раптом подивився на сім’ю і зрозумів, ось що було поруч і було його зіркою в цьому темному світі.

Підсумувавши всі наведені аргументи можу з точністю сказати, що якщо людина дуже любить свою справу і воно приносить людям користь, то він не повинен зупинятися за якимось життєвим дрібниці і незгод. Саме завдяки цілям, життя має сенс.