Дружба Тома Сойєра і Гельберри Фінна (за повістю Марка Твена «Пригоди Тома Сойєра»)

«Пригоди Тома Сойєра» – саме чудове твір великого письменника Марка Твена. Головними героями є два хлопчики – Том Сойєр та його друг Гекльберрі Фінн.

Тому з пристойної сім’ї, живе у своєї тітки Поллі, відвідує школу, а Гек – син людини, який не мав будинку і був пропащим п’яницею. Гек часто ходив голодним і не завжди був у чистому одязі. З-за його зовнішнього вигляду і поведінки, всі матері дітей містечка, в якому він проживав, його не любили. Але Те дружив з Геком, незважаючи ні на що.

В життя цих героїв було багато різних пригод. І в кожному з них показано прояв дружби цих хлопців. В одному з пригод розповідається, як Те поскаржився Геку, що його не люблять і хлопчики удвох втекли з дому. Друзі багато подорожували, але Те потім все-таки вирішив повернутися додому. Геку, по суті, не було куди повертатися, що він міг чекати будинку хорошого від батька-п’яниці? У цьому мандрівці вони багато пережили, але потім повернулися додому. Дружба їх пройшла навіть дуже серйозне випробування, коли Того сподобалася одна дівчинка. Звали її Беккі, вона була добре вихована, і завжди гарно одягалася. Але Геку вона зовсім не сподобалася, швидше за все, він боявся, що Те візьме та й кине його, а буде дружити з цією дівчинкою. Але після сварки друзі змогли знайти спільну мову, і дружби не втратили.

Серед безлічі пригод хлопчиків можна виділити одне, в якому вони проявили свої людські якості по відношенню до грошей.

Друзі мріяли знайти скарб. І ось одного разу їх мрія здійснилася. Одного разу вони взяли лопатку з киркою і пішли в покинутий будинок. Так як вони там були вночі, Тому і Геку було страшно, вони боялися, що у віконці засяє блакитний вогонь і перед ними з’явиться страшне приведення. Але, так як вони були разом, підтримували один одного і могли постояти за себе. Подступившись до дверей, вони тихенько зайшли. І раптом почули кроки реальних людей. Сховавшись на другому поверсі будинку, вони побачили, як до дому прийшло двоє волоцюг, схоже з тією ж метою, що і наші герої, і витягли з-під прогнилого підлоги невеликий скринька із золотом, який, тікаючи, забрали з собою. Але хлопці дізналися, де вони переховали його і заволоділи скарбом. А найцікавіше сталося потім.

Спочатку Том і Гек мріяли стати багатими, а коли раптом таке сталося, друзі зрозуміли, що це для них не так і важливо. Гек, для якого спілкування з природою дорожче будь-яких матеріальних благ, сказав Тому, що бути багатим зовсім не весело. Він запропонував Тому забрати його частину грошей, і користуватися нею, а йому видавати лише по десять центів і то не часто. А Тому йому чомусь відповів, що якщо він захоче піти в розбійники, той того не зможе перешкодити ніяке багатство. Гек його підтримав і просив взяти його в свою зграю. Але потім хлопці подумали і зрозуміли, що розбійниками бути це не їхня мета, і відмовилися від цієї думки, вирішивши повернутися назад в сім’ї. Ще перед цим вони дали собі клятву бути вірними один одному і не видавати нікому загальних секретів.

Цей епізод показує, що гроші, які зазвичай вносять розлад у дружбу, на цих хлопців не подіяли.