Висота ширина довжина – латинські позначення: як правильно пишуться розміри і чим відрізняються величини

Вирішуючи геометричні задачі, учні стикаються з питанням: як правильно визначити ті чи інші частини креслення? Наприклад, висоту трикутника, ширину прямокутника, розміри басейну. Подібні позначення ми знайдемо і в фізичних задачах: довжина маятника, висота, з якої тіло починає падати… Тому треба знати деякі правила.

Як позначаються різні параметри

В єдиній системі вимірювання використовується позначення латинськими літерами:

  • довжину — літерою l, якщо мова йде про одній прямій лінії: маятнику, важелі, відрізку прямої. Але якщо мова йде про геометричної фігури, наприклад, прямокутнику, то використовується;
  • висоту або глибину – h;
  • ширину – Ст.

Що таке система СІ, учні дізнаються лише в середній школі, тому зазвичай в молодших класах спеціального позначень для цих величин не вводять.

Як визначити глибину?

Чому ж для висоти і глибини застосовується одна і та ж буква? Якщо ви побудуєте креслення паралелепіпеда, то тут ви відзначите висоту фігури.

А якщо скласти креслення прямокутного басейну того ж розміру, що і паралелепіпед, то позначається глибина. Таким чином, можна сказати, висота і глибина в цьому випадку будуть однією величиною.

Увага! Висота і глибина – дві величини, які позначають один і той ж перпендикуляр, що з’єднує дві протилежні площині.

Поняття «глибина» зустрічається і в географії. На картах вона відображається кольором. Якщо мова йде про водних просторах, то чим темніше синій, колір, тим більше глибина, а якщо мова йде про суші, то низовини позначаються темно-зеленим кольором.

У кресленні ця величина позначається літерою S. Вона дозволяє створити повне сприйняття об’єкта іноді навіть з одним видом.