Твір-роздум за прислівям «Друзі пізнаються в біді»

Зараз такий час, коли поняття «дружба» знецінилося. Якщо раніше про друзів знімали фільми і співали пісні, то зараз багато хто і не знають, що за людина живе поруч з ним на одній сходовій клітці?

Хто такий друг? Для кого-то – цікавий слухач, для когось- людина з загальними інтересами, а для мене – то міцне плече, яке буде поруч у період моїх невдач. Це, як улюблений плюшевий ведмедик на подушці, який такий рідний, який бачив твої злети і падіння, вислуховував те, що ти не можеш сказати вголос.

Кращих друзів багато не буває. Краще він буде один, але надійний, який не підставить і не зрадить, не буде шукати відмовки на твою пропозицію прийти в гості, а забуде про всі плани і буде поруч. Той, який замінить тобі десяток знайомих, скрасить похмурий осінній вечір під картатим пледом і буде разом надягати святковий ковпак в день твоїх іменин.

Язик – мій ворог. Саме тому численні друзі стають командою ворогів, які знають про тебе, але обесценившие святість дружби. Потрібно вміти розмежовувати своє коло спілкування знайомих і друзів. Як це зробити? Необхідно подивитися на поведінку одного в ситуації, необов’язково негативною, але показовою.

Справжній друг буде перед усіма говорити, що ти прав, захищати тебе, навіть якщо ти винен. Коли ти починаєш придивлятися до людини, ти шукаєш в ньому схожі риси. Один – твоє дзеркало, відображення твоїх поганих і хороших вчинків.

Дружба виключає такі якості, як егоїзм, гординя, користь, заздрість. Виробляє вміння слухати і чути, поступатися, ділитися найціннішим: будь-морозиво, куплене за гроші, зекономлені на обідах в їдальні або секрет усього твого життя. Подивіться навколо, а той чи людина поруч з Вами?

На уроці Географії я довго не могла знайти Ямайку, а моя подруга всіляко намагалася мені допомогти: шепотіла, жестами показувала, але її спроби були марні. Прийшовши додому, я задумалася, а вчинила б я також, знаючи, що вчитель бачить, що я підказую?

Дружба – це коли ти допомагаєш, незважаючи на наслідки. Дружба – це взаємодопомога, взаємовиручка. Головне не результат, а зусилля. А тепер уявімо ситуацію з не такою райдужною боку: я стою біля дошки, червонію, вже готова отримати двійку, але дивлюся в надії на підказку на найкращу подругу, а вона навіть не звертає уваги на ситуацію. Погодьтеся, неприємно? І з таким неприємним почуттям в душі я сідаю за парту до такої «подрузі».

Адже не дарма кажуть, що друзі пізнаються в біді.