Російсько-японська війна – коротко: причини, основні події, підсумки, в якому році була і наслідки

На зорі ХХ століття між Російської та Японської імперіями відбулося жорстоке зіткнення. В якому році нашу країну чекала війна з Японією. Вона почалася взимку 1904 року і тривала більше 12 місяців до 1905 року, стала справжнім ударом для всього світу. Виділялася не тільки предметом суперечки двох держав, але і новітнім зброєю, яке використовувалося в боях.

Передумови

Основні події розгорталися на Далекому Сході, в одному з найбільш спірних регіонів світу. Одночасно на нього претендували Російська і Японська імперії, у кожної були свої політичні стратегії щодо цієї області, амбіції та плани. Конкретно йшлося про встановлення контролю над китайським регіоном Маньчжурія, а також над Кореєю та Жовтим морем.

Зверніть увагу! На початку ХХ століття Росія і Японія були не просто сильними країнами світу, але й активно розвиваються. Як не дивно, це стало першою передумовою для російсько-японської війни.

Російська імперія активно раздвигала свої кордони, торкнувшись на південно-сході Персії та Афганістану.

Були порушені інтереси Великобританії, тому російська карта продовжила збільшуватися в далекосхідному напрямку.

На шляху першим стояв Китай, який збіднів від численних воєн, був змушений віддати Росії частину своїх територій, щоб заручитися підтримкою і засобами. Так, у володіння нашої імперії надійшли нові землі: Примор’я, Сахалін і Курильські острови.

Причини також крилися в політиці Японії. Новий імператор Мейдзі визнав самоізоляцію пережитком минулого і активно почав розвивати свою країну, просуваючи її на міжнародній арені. Після численних успішних реформ Японська імперія вийшла на новий, модернізований рівень. Наступним кроком стала експансія інших держав.

Ще до початку війни 1904 року Мейдзі завоював Китай, що дало йому право розпоряджатися корейськими землями. Пізніше був зачарований острів Тайвань та інші прилеглі території. Тут і ховалися передумови майбутнього протистояння, оскільки зустрілися інтереси двох імперій, які суперечили один одному. Так, 27 січня (9 лютого) 1904 р. була офіційно розпочата війна між Росією і Японією.