Біла береза (діловий опис)

Береза належить до роду листопадних дерев з сімейства березових. Біла береза росте на території Білорусії, України, але найбільшого поширення вона одержала в північній частині Росії. Вчені налічують близько ста різних видів берези.

Біла береза досягає висоти сорока п’яти метрів з обхватом стовбура більше ста п’ятдесяти міліметрів. Відмінною особливістю берези є її потужна коренева система, яка йде глибоко в надра землі. Вперше роки життя береза росте дуже повільно, але з часом набирає обертів, тим самим вибиваючись з іншої рослинності.

Листя берези мають цілісну структуру, по краях зубчастые, близько шести-семи сантиметрів у довжину. Молоді пагони відрізняються своєю клейкість.

Березова кора має білий, рожевий, жовтий відтінок і називається берестой. Також зустрічаються деякі види з коричневою і чорною корою. Білий колір березовій корі надає смолиста речовина бетулін, яким заповнені клітини пробкової тканини.

Період цвітіння берези припадає на кінець березня – травень місяць. У ці місяці розпускаються бруньки, які формуються в жовтувато-зелені суцвіття – сережки. Період дозрівання плодів берези швидкоплинний і в серпні-вересні плодова сережка обсипається, залишаючи лише голий стрижень.

Деревина, береста, кора, берези широко використовується в сільському господарстві, березовий сік – в кулінарії, березові бруньки і листя – у медицині.