Мої улюблені сторінки в повісті Марка Твена «Пригоди Тома Сойєра»

Повість «Пригоди Тома Сойєра» – захоплююча книга, тому кожна сторінка читається із задоволенням. Але є моменти, які мені особливо подобаються.

Наприклад, мене здивував образ Гека і його ставлення до свободи, яку він ні на що не міг проміняти, навіть на будинок. Вдова Дуглас взяла його до себе з жалю, однак Геку не сподобалися вся ці умовності цивілізації, і він тікає від вдови Дуглас до своєї колишньої, вільного та незалежного життя без будь-яких обов’язків і привілеїв. Його шукали дві доби. Нарешті Те здогадався заглянути в бочки, де любив у колишні часи відпочивати Гек. Він як ніхто інший знав характер одного, і зміг умовити його повернутися до вдови. Тому сказав Геку, що він піде в розбійники, але Гека в обірваному одязі він з собою не візьме. Пояснив він це тим, що, коли вони грали в піратів, то могли ходити в лахмітті, а коли будуть розбійниками, то повинні одягатися в пристойну сукню. За його словами, майже в усіх країнах всі розбійники походять із знатних родів. І Тому таким чином повертає Гека до вдови Дуглас.

Сподобалися мені так само і романтичні пригоди нашого героя Тома. Він закохується спочатку в Емі Лоуренс, кілька місяців добивався взаємності, відчував себе дуже закоханим, але коли дівчина відповіла йому, Тому щасливим був лише тиждень, а потім зрозумів, що вся його любов була просто скороминущим захопленням. Причина була в тому, що хлопчина побачив новеньку дівчинку і знову у нього з’являються романтичні почуття.

Дівчинку звали Беккі Тетчер. І знову він робить все, щоб в нього закохалися, але на цей раз він і сам попався, Беккі йому дійсно дуже подобалася. Він і сварився з нею, і йшов після сварки страждати на острів разом з ображеним на свою маму Джо Гарпером, і вільним від всіх Геком Фінном. Після примирення, Беккі з Томом потрапляють в лабіринти печери, де, як міг, підтримував подружку, і зміг знайти вихід. Діти повернулися додому, коли вже все майже не сподівалися їх побачити. Батько Беккі після порятунок дітей був про Тома самої високої думки. Вважав, що тільки незвичайний хлопчик міг врятувати його дочка, коли знайшов вихід з печери. Беккі також розповіла батькові, як Те витримав у школі заради неї порку. Батько Беккі припускав, що, коли хлопчик виросте, то зможе стати або великим полководцем, або навіть законодавцем. Він сказав, що допоможе Того потрапити в Національну військову академію, або в краще інший заклад за бажанням Тома.

Викликає захоплення дружба головних героїв книги, яка пройшла багато випробувань, у них було багато пригод. Хлопці і на острові, і в печері вели себе сміливо й мужньо.

Ще одна улюблена частина книги – це та, коли Том і Гек пройшли випробування багатством. Вони знайшли скарб з великою сумою грошей, але не піддалися впливу золота. Хоч героїв і вважали бешкетниками, але їх всі любили.