Образ Метелиці в романі Фадєєва «Розгром»

Роман російського письменника Олександра Олександровича Фадєєва «Розгром» – це розповідь не стільки про революцію, скільки про чудових особистостей.

Образ Метелиці – приклад чарівного героя, що викликає симпатію в читача. Ставлення автора до нього дуже тепле; відчувається, що Метелиця – один з його улюблених персонажів.

Метелиця був звичайним пастухом, але душевний вогонь у ньому був невгамовним. Цей чоловік любив життя, прагнув здійснювати героїчні вчинки на благо людей. Його відданість партизанському справі дивна. Революційні ідеї були для Метелиці священними.

І хоча герой був ще молодий, він вже мав військову кмітливість. Адже навіть командир Левінсон шанобливо ставиться до енергійному пастушку.

Добродушний Метелиця співчуттям ставиться до людей. Наприклад, він шкодує маленького хлопчика, якого зустрів одного разу вночі. Хлопчик був дуже бідний, однак запропонував Метелиці трохи картоплі та хліба. Вчинок дитини здається юнакові дуже зворушливим. Він не прийняв їжу у хлопчика, щоб не об’їдати його.

Незважаючи на кмітливість, Метелиця потрапляє в полон, виконуючи завдання. Оточений ворогами молодий пастух тримається дуже сміливо, не показує страху. Спочатку він намагається знайти вихід, щоб втекти. Коли ж усвідомлює, що це марно, змиряється зі своїм становищем. Головним завданням для нього тепер залишається витримати тортури з гордістю і презирством до ворогів. І у нього це виходить. Його витримка під час допиту дивна. Як би не намагався його кат, Метелиця не сказав нічого, щоб видало його соратників.

У важкі хвилини хлопець усвідомлює, що завжди любив свій народ, ніколи не зневажав його. Всі його діяння були на благо людей. Метелиця ясно відчув свій зв’язок з народом, свою відповідальність за кожну дитину, чоловіка, жінку.

Коли кати призвели свідка проти Метелиці, то ним виявився той самий бідний хлопчик, який колись хотів поділитися з ним залишками картоплі та хліба вночі. Дитина не хотів шкодити Метелиці, тому офіцер почав його катувати. Серце молодого пастуха здригнулося від цієї картини. І він кинувся на захист селянського хлопчаки. За це в нього вистрілили. Так закінчилося життя доброго партизана.

Всі партизани в романі Олександра Фадєєва «Розгром» варті уваги, проте Метелиця викликає особливу повагу. Добродушний і розумний пастух Метелиця був дитиною в душі і справжнім чоловіком у своїх вчинках.