Твір-опис за картиною В. М. Васнецова «Іван-царевич на Сірому вовку»

Ст. Васнецов написав картину «Іван Царевич на сірому вовку» в 1889 році. Він відомий художник, який проілюстрував багатьох героїв з російських билин і казок.

Картина здається нам чарівною: настільки реалістично промальовані всі деталі: починаючи від гілок і трави на передньому плані картини і до самотньо стоїть дерева за серпанком туману. На картині переважно переважають темні тони, які заворожують і надають таємничість пейзажу.

Особливу казковість надають картині білі квіти, які усипали гілки чорного дерева, праворуч від вовка. Ця квітуча яблуня як символ життя в їх долі, символ віри і надії на майбутнє.

На центральному плані розташувався злий вовк, який, витягнувши мову, тікає від погоні. Ми бачимо його силу, звірячу міць з якою він біжить вперед, долаючи сухі дерева на своєму шляху. Погляд вовка спрямований вперед, він і не думає повертатися. На ньому сидить насторожившийся Іван, тримаючи рукою перелякану Олену. Вовк є символом відданості, ми бачимо, що заради Царевича він подолає будь-які перешкоди, лише б він залишився в живих.

Іван одягнений в розкішний золотий каптан з блакитним поясом і в помаранчеву шапку з хутром, за плечима у нього меч – всі ці деталі одягу характерні для героя російських казок. По його погляду видно, що він видивляється погоню, переживає за Олену. Царевич у будь-який момент готовий дістати меч з піхов і пуститися в бій ” за серце прекрасної дами.

Олена в блакитному платті з золотими торочками притулилася до Івана. Її пшеничні волосся розвівалися на вітрі, що показує динаміку картини. Видно, що шлях їх неблизький, від втоми вона прийняла таку позу, при цьому спокійно склавши руки у себе на колінах. Вона повністю довіряє Івану, в її очах немає занепокоєння.

На задньому плані зображені по-справжньому казкові дерева: вони різних відтінків, від коричневого до чорного, мох на них здається смарагдовим, іскристим. Зліва поваленная ялинова гілка. Тонка імла туману пов’язує казковий ліс між собою, за якою вже нічого не розгледіти. Це означає, що назад шляху немає.

Проаналізувавши картину стає ясно, що Васнецов творив не тільки використовуючи сюжети російських казок, але і додавав символіку, яка дозволяє нам відчути душевний стан героїв, розкрити атмосферу того часу. Дивлячись на картину, виникає відчуття повної присутності, як ніби ти сам побував у цій казці, пережив сюжет разом з героями, поринув у їх казковий світ.