Як Ви розумієте вислів Ганді: «Знайди мета, ресурси знайдуться»?

Вислів М. Ганді: «Знайди мета, ресурси знайдуться», може стати чиїмось девізом по життю. Якщо розглядати його з матеріальної сторони, наприклад, школяреві хочеться купити нову модель телефону, а грошей немає і у батьків просити не хочеться. Дійсно бажає людини будуть з’являтися ідеї, як купити цей телефон. Ніби й день народження скоро Новий рік. Подаровані гроші можна не витрачати час на всяку нісенітницю, а збирати. Але ж не обов’язково чекати свят.

У кожній школі є невеликі трудові загони, в яких хлопці за пару тисяч рублів працюють. Вони можуть прибирати територію міста, озеленювати парки. Кілька таких підробітків і потрібна сума буде зібрана. А коли немає мети, то і грошей немає рахунку. Людина витрачає їх на такі покупки, без яких, в принципі, можна і обійтися. Якщо немає мети, то і ресурси шукати не треба.

Прикладів цілеспрямованих людей багато. Такі люди є серед нас, є і в класичній літературі, мистецтві та кіно. Такі твори закликають людини знайти свою мету, а кошти почнуть з’являтися, приклавши зусилля.

Розповідь Ст. Драбкиной «Дівчинка, яка хотіла танцювати», розповідає про важку долю Зої, у якої була мета – танцювати, але не було для цього даних. Її не взяли в хореографічний гурток, вона була негарна і кострубата. Зоя вирішила прийти до танців через акторський гурток. Її помітив відомий артист, вона успішно пройшла навчання, їй не потрібно було вчити позиції і вислуховувати невдоволення, вона співала і танцювала, як велить серце. Зоя вступила в інститут хореографії, її попросили залізти на стіну – і вона залізла. Вона б зробила все, що завгодно, лише б досягти мети. Зоя стала танцювати так, як відчуває музику і цьому ж вона вчила дівчинку зі школи, побачивши в ній саму себе.

Цей приклад показує, що коли у людини є мета, він її досягне, незважаючи на всі перешкоди, він знайде інші підходи. Але коли мети немає, то немає і старання.

Таким чином, потрібно замислюватися не тільки про те, чого ти хочеш, але і те, як ти будеш домагатися мети. При наявності прагнення, вийде все, що раніше здавалося неможливим. Безцільна життя не має особливого смаку, також як і мета, выполнившаяся легко. Домагатися мети приємніше своїми силами, хоча і важче. Коли у тебе є мета, то ти йдеш до неї, не думаючи ні про що іншому і всі сили йдуть на її досягнення, головне сильно захотіти.