Твір-опис за картиною Б. М. Кустодієва «Портрет Шаляпіна»

Творчі роботи Б. Кустодієва дуже часто знайомлять глядачів з життям і побутом простого російського народу. Однак винятком з таких робіт є картина «Портрет Шаляпіна». На ній зображений майстер театру.

Федір Шаляпін був чудовим співаком. Він неодноразово виступав на сцені Маріїнського театру. Чудова оперна музика полонила і підкорювала серця і представників російської інтелігенції і простого людини.

Перед нами полотно, в центрі якого фігура відомого чоловіка. Він стоїть на височині, в центрі ярмарки. Навколо нього доносяться веселі пісні, сміх та гомін. Саме так проходили ярмарки, весело й радісно.

Все полотно заповнено світлими тонами, а ось вигляд Шаляпіна переданий в темних фарбах. Я думаю, художник використовував таку гру кольорів не марно. Б. Кустодієв хотів виділити людину з навколишнього метушні і метушні.

Федір Шаляпін одягнений в шикарну шубу, на його голові хутряна шапка, а в лівій руці ціпок. Він оглядає навколишні простори і вдивляється в гуляють поруч людей. Цей чоловік любив простий народ, тому виконував для своїх шанувальників такі мелодійні, задушевні пісні.

Біля Шаляпіна, в низині зупинилася сім’я, яка з захопленням вдивляється в свого кумира. Думаю, вони не наважаться вітатися зі співаком. Зустріч з такою відомою особистістю залишиться в їх пам’яті надовго. Люди будуть переказувати своїм близьким і знайомим радісна подія, яке дозволило наяву зустрітися з Шаляпіним. Мені б така зустріч теж сподобалася.