Аналіз вірша Тютчева «Ще землі сумний вид…»

Конкретна дата написання вірша Федора Тютчева «Ще землі сумний вид … » не відома. Літературні критики припускають, що воно відноситься до ранньої творчості автора, а це значить, що написав його Тютчев до 1836 року.

Ця творча робота була опублікована вже після смерті поета. У своєму вірші автор використовував прийом паралеллизма. Що порівнюється в рядках? Природа і душа людини.

Особливістю творчого таланту Тютчева була його унікальна здатність передавати краси природи, передавати реалістичні картини пейзажів за допомогою одного – двох рядків. Саме в даній роботі автор описує ранню весну – початок березня.

З одного боку, природа зовсім мертва, вона ще спить після зими. Але, повітря наповнене новим диханням. Незабаром, все змінитися. Таким сенсом просякнута перша половина віршованій роботи.

Друга частина «Ще землі сумний вид … » описує почуття людини, які прокидаються в душах з приходом весни. Звичайно ж, це любов і натхнення, почуття радості і щастя.

Віршовані рядки наповнені пестливих дієсловами: «грає», «хвилює», «цілує». В останніх рядках два образи, які живуть у вірші, переплітаються між собою. Людська душа і природа з’єднуються, вони – це єдине ціле.

Як же майстру пера вдавалося створювати такі чуйні, проникливі віршовані роботи? Все дуже просто! Федір Тютчев дуже любив природу, її приголомшливі пейзажі, її життєву енергію. Саме це і наштовхувала його на творчі думки, на створення великих літературних шедеврів.