Твір-опис за картиною М.П. Кримова «Зимовий вечір»

Картина «Зимовий вечір» була написана М. Крымовым в 1919 році. На картині зображена зимова село. Дивлячись на картину, виникають теплі почуття гармонії і умиротворення.

На передньому плані замерзла річка. Сніг відбиває на ній свій блакитний перелив, і вона здається нам бірюзовою. На березі річки ростуть чагарники, які змогли пережити мороз. Між чорними кущами сидять ворони, нахохлившие своє оперення, намагаючись не замерзнути.

На центральному плані маленьке село, намальована в коричневих тонах. Дахи будинків припорошены снігом, а з вікон виходить тепле світло.

На стежці перед будинками ми бачимо жителів цього села, які йдуть з річки. Жителі зображені тепло одягнені, з їх одягу видно, що мороз видався особливо міцним. Від мешканців йде тінь, а, значить, скоро стемніє. Вони поспішають додому, щоб швидше зігрітися в цей холодний зимовий вечір.

Присутність людей на картині додає російський колорит життя й побуту простого людини. Вони йдуть по стежці, яка здається тонкою ниточкою серед засніженої галявини. Поляна перед будинками виглядає пухкої, можна уявити, як сніг великими пластівцями застилав цю землю.

На одному рівні з селом зображені два стоги сіна і коні, яких вивели людей з метою нагодувати. Вони зображені чорної мініатюрою. Ми не можемо розгледіти їхні обличчя і фігури, що підкреслює типовість загальної картини.

На задньому плані видніється купол церкви і комору, які ховаються в чорних гілках дерев.

Загальні фарби картини заспокійливі. Дивлячись на полотно, хочеться повернутися в дитинство. Дана село нагадує зображення російської глибинки і її жителів.

Небо зображено в зелено-жовтих тонах, його контрасті виділяється ліс, розташований позаду села чорною хмарою.

Картина намальована в реалістичних тонах, щоб передати натуральну красу природи. Від картини віє холодом і холодом. Ми можемо припустити, що зображено січень. Саме в січні найлютіший мороз.

Фарби неба пророкують нам швидкий рожевий захід, який наповнить картину іншими квітами.

Великий живописець хотів показати звичайний вечір в селі, щоб людина побачила, що така краса присутня в житті щодня, варто тільки розглянути. Зима передана шедеврально: це і контраст річки і неба, чорні гілки дерев, величезні снігові галявини. Картина нагадує нам пейзаж з традиційної російської казки.