Як Ви розумієте фразу: «Не боги горщики обпалюють»?

«Не боги горщики обпалюють», – так кажуть, намагаючись підтримувати людей, які беруться за щось нове, сумніваючись при цьому в своїх силах. І, дійсно, дані слова – серйозна підтримка, якщо розуміти їх сенс. Що ж мається на увазі під простим, на перший погляд, фразеологизмом?

«Не справа богів – горщики обпалювати», ось як часто перефразовують фразеологізм, намагаючись його витлумачити. Але таке пояснення неправильне. У цьому виразі не йдеться про який-небудь розподіл праці. Насправді, воно означає: “всьому можна навчитися, якщо докласти зусиль, будь-яка людина може стати майстром, якщо буде наполегливо працювати. Це тлумачення підтверджується самим життям.

Варто озирнутися навколо – і ви побачите безліч талановитих людей, які досягли успіху у своїй справі. Юристи, економісти, політики, журналісти, люди мистецтва… цей список можна продовжувати довго. У кожній області знайдуться фахівці, які вражають майстерністю. А адже колись вони всі були новачками у своїй справі. І, можливо, теж не раз чули згаданий вираз.

Розкрити значення фрази можна і, звернувшись до літератури. Одні письменники просто використовували фразеологізм у тексті, інші ж створили героїв, які виразно демонструють його значення. Думаю, доречно буде звернутися до деяких прикладів.

Мартін Іден – головний герой роману Джека Лондона був простим матросом. Тим не менш, душа цієї людини горіла прагненням стати письменником, і він вирішив її втілити. Варто зазначити, що Мартін Іден зовсім не був віртуозом у плані володіння мовою. Цього йому довелося вчитися з нуля. Герой розумів, що працювати потрібно багато. Він наполегливо працював, не залишаючи часу навіть на сон. Перші проби пера викликали шквал критики. Це не змусило Мартіна Ідена закинути розпочате. Він прекрасно розумів, що прекрасний результат – справа часу і зусиль, адже багато хто через це проходять.

Старання молодого людини не були марними. Він навчився віртуозно володіти словами, створювати цікаві сюжети. Незабаром творчість Мартіна Ідена високо оцінили критики, його твори були визнані широким колом людей.

Цей приклад доводить, що, завзятість, прагнення і невтомну працю роблять чудеса. Головне пам’ятати, що «не боги горщики обпалюють».

Ще один приклад – головний герой твору Ст. Короленка «Сліпий музикант». Хлопчик, безперечно, мав талант до музики. Тим не менш, оволодіти мистецтвом гри на скрипці йому було складніше, ніж зрячим музикантам. Лише потяг до музики і наполегливість допомогли хлопчикові стати справжнім віртуозом.

Герой твору Ст. Короленка – доказ того, що ніякі фізичні вади не здатні стати перешкодою, якщо людина хоче чогось досягти і, головне, наполегливо до цього йде.

Таким чином, фраза «Не боги горщики обпалюють» доречна тоді, коли потрібно підбадьорити людину, невпевнену в своїх силах.