Які предмети на екзамени потрібно здавати на юриста: як вступити на слідчого, адвоката, нотаріуса та прокурора

Дотримання норм права і законодавства – це те, до чого прагне будь-яку розвинену державу в світі. Щоб дотримувати закони і правильно їх використовувати, потрібні фахівці, які зможуть допомогти організації або будь-якому громадянину. Юридична спеціальність залишається однією з найбільш затребуваних в Росії, але щоб стати юристом треба здобути вищу освіту. Перше питання, яке виникає у майбутніх абітурієнтів вищого навчального закладу — які предмети потрібно здавати на юриста при вступі.

Які предмети треба знати

Юристи – це гуманітарії, від них не вимагається пізнань в технічних дисциплінах. Тим не менш, обрана спеціалізація пред’являє певні вимоги до студента. За законом про освіту навчальні заклади повинні приймати школярів після 11 класу за результатами ЄДІ. Вибираючи юриспруденцію, що здавати в ЄДІ, повинен знати кожен абітурієнт. Майбутньому фахівцю треба вміти:

  • грамотно складати тексти;
  • впевнено викладати свої думки на папері і при зустрічі.

Граматичні помилки не варто пропонувати увазі суду або ради директорів. Тому російська мова – обов’язковий предмет, який потрібно здати, щоб вступити на юриста. Суспільствознавство – профільна дисципліна, знання якої необхідно для вступу на юридичний факультет.

Це основи правознавства в початковій освіті майбутнього фахівця. Історія – необхідний предмет, бали за яким цікавлять приймальну комісію. Знання історії вимагає запам’ятовувати дати і послідовність подій, що стане одним з основних умов майбутньої роботи.

Краще заздалегідь визначитися з інститутом, щоб знати, що потрібно здавати на ЗНО, так як деякі Внз вимагають знання іноземної мови і навіть математики. Незважаючи на закон про освіту, ВУЗ може вимагати додатково здати вступні іспити з:

  • російській мові;
  • історії;
  • суспільствознавства;
  • іноземної мови.

Іспит з російської мови проходить у формі диктанту, але в деяких навчальних закладах пропонується написати виклад. Іспити з історії та суспільствознавства традиційно здаються в письмовій або усній формі. У екзамен з історії включають питання з усіх епох всього світу. Задаючись питанням, що потрібно, щоб вступити на юриста, треба розуміти, що конкурс з цієї спеціалізації досить високий. Так що допоможуть знання вище середнього і красномовство.

Цікаво! Ораторське мистецтво допомогло зробити кар’єру багатьом юристам, які досягли найвищих посад у своїх державах.