Які предмети на екзамени потрібно здавати на юриста: як вступити на слідчого, адвоката, нотаріуса та прокурора

Дотримання норм права і законодавства – це те, до чого прагне будь-яку розвинену державу в світі. Щоб дотримувати закони і правильно їх використовувати, потрібні фахівці, які зможуть допомогти організації або будь-якому громадянину. Юридична спеціальність залишається однією з найбільш затребуваних в Росії, але щоб стати юристом треба здобути вищу освіту. Перше питання, яке виникає у майбутніх абітурієнтів вищого навчального закладу — які предмети потрібно здавати на юриста при вступі.

Які предмети треба знати

Юристи – це гуманітарії, від них не вимагається пізнань в технічних дисциплінах. Тим не менш, обрана спеціалізація пред’являє певні вимоги до студента. За законом про освіту навчальні заклади повинні приймати школярів після 11 класу за результатами ЄДІ. Вибираючи юриспруденцію, що здавати в ЄДІ, повинен знати кожен абітурієнт. Майбутньому фахівцю треба вміти:

 • грамотно складати тексти;
 • впевнено викладати свої думки на папері і при зустрічі.

Граматичні помилки не варто пропонувати увазі суду або ради директорів. Тому російська мова – обов’язковий предмет, який потрібно здати, щоб вступити на юриста. Суспільствознавство – профільна дисципліна, знання якої необхідно для вступу на юридичний факультет.

Це основи правознавства в початковій освіті майбутнього фахівця. Історія – необхідний предмет, бали за яким цікавлять приймальну комісію. Знання історії вимагає запам’ятовувати дати і послідовність подій, що стане одним з основних умов майбутньої роботи.

Краще заздалегідь визначитися з інститутом, щоб знати, що потрібно здавати на ЗНО, так як деякі Внз вимагають знання іноземної мови і навіть математики. Незважаючи на закон про освіту, ВУЗ може вимагати додатково здати вступні іспити з:

 • російській мові;
 • історії;
 • суспільствознавства;
 • іноземної мови.

Іспит з російської мови проходить у формі диктанту, але в деяких навчальних закладах пропонується написати виклад. Іспити з історії та суспільствознавства традиційно здаються в письмовій або усній формі. У екзамен з історії включають питання з усіх епох всього світу. Задаючись питанням, що потрібно, щоб вступити на юриста, треба розуміти, що конкурс з цієї спеціалізації досить високий. Так що допоможуть знання вище середнього і красномовство.

Цікаво! Ораторське мистецтво допомогло зробити кар’єру багатьом юристам, які досягли найвищих посад у своїх державах.

Напрямки юриспруденції для майбутнього фахівця

Середня спеціальна освіта може зробити випускника тільки помічником юриста. При питанні що здавати, щоб отримати середня спеціальна освіта, відповіддю найчастіше — нічого, досить результату шкільних іспитів. Середня спеціальна освіта можна отримати після закінчення 9 класу.

Юриспруденція розділяється на три напрямки:

 • цивільно-правова;
 • міжнародно-правове;
 • кримінально-правове.

Перше готує фахівців цивільного права, тобто, це нотаріуси, юридичні консультанти, ті, хто відстоює інтереси громадян і підприємств. Другий напрям готує фахівців, які працюють у дипломатичних місіях або в компаніях, що укладають контракти з іноземними партнерами. Третій напрямок зосереджено на випуску слідчих, адвокатів, прокурорів. Незмінно виникає питання, які іспити потрібно здавати на юриста з обраної спеціалізації?

І відповідь буде той самий: російська мова, суспільствознавство, історія. Але є нюанси. Визначаючись з бажанням стати міжнародним юристом, які предмети потрібно здавати при вступі у ВНЗ – це, безумовно, іноземні мови.

Важливо! Бажано мати міжнародний сертифікат, що підтверджує знання іноземних мов.

Якщо студент мріє про кар’єру нотаріуса, то факультету, на якому їх вчать не існує. Для початку необхідно отримати вищу юридичну освіту за цивільно-правовим напрямом. Потім фахівцеві треба пройти стажування у чинного нотаріуса в якості помічника. Існують законодавчі нормативи, що визначають кількість нотаріусів в залежності від чисельності населення, розвиненості інфраструктури, транспортної мережі та інших факторів.

Нотаріус – це професія, в якій немає плинності кадрів. Стажування в якості помічника може тривати роками. А щоб стати помічником, треба пройти тестування і здати його на вищий бал. Після закінчення стажування необхідно скласти кваліфікаційну тестову роботу на нотаріуса спеціальної комісії, і отримати ліцензію для ведення діяльності.

Вибираючи кримінальне право

Відповідь на питання, які предмети потрібно здавати на юриста кримінального права, буде аналогічним всім іншим: історію, суспільствознавство, російська мова. Вибираючи область кримінального права, краще вступити в спеціалізований ВУЗ, наприклад, в Інститут МВС. Такий варіант підходить для тих, хто відслужив в армії і надійшли на службу в поліцію юнаків. Дівчата теж можуть стати слідчими, адвокатами або прокурорами. Випускникам, які закінчили спеціалізований вищий навчальний заклад, надається робота в слідстві. Можна піти іншим шляхом, але роботу доведеться шукати самостійно:

 1. Вступити в звичайний ВУЗ з юридичним факультетом.
 2. Вибрати на третьому курсі кримінальну спеціалізацію.

Вибравши кримінальну спеціалізацію, людина не може відразу після закінчення навчального закладу отримати необхідний статус.

Щоб стати адвокатом потрібно після закінчення Вузу два роки стажуватися помічником в адвокатській конторі, або працювати юристом. Іспит на професію адвоката, що треба здавати після закінчення стажування, буде включати в себе близько 500 складних питань. Адвокат повинен складатися у спеціальній колегії.

Для отримання професії прокурора також треба закінчити вищий навчальний заклад на юридичному факультеті. Потім потрібна стажування помічником прокурора, або можна попрацювати в якості слідчого.

Важливо! На посаду прокурора не призначають осіб віком до 25 років.

Щоб стати слідчим, достатньо закінчити навчання кримінальної спеціалізації і прийти на співбесіду в органи внутрішніх справ.

Яку б спеціальність не вибрав студент, є набір умов:

 • відсутність судимостей у претендента і родичів;
 • відмінне здоров’я;
 • готовність до позаурочної, важкою фізично і морально, роботі.

Які предмети вивчають юристи

Яким предметам вчать на юридичному факультеті? Крім дисциплін, що складають культурний рівень людини, таких як філософія, політологія, концепції природознавства, багато уваги приділяється спеціалізованим предметам. Поглиблено вивчаються всі численні види права:

 • цивільне;
 • процесуальне;
 • кримінальну;
 • римське;
 • міжнародне;
 • сімейне.

Які предмети потрібно здавати на юриста | Таємниці юрфаку

Вступити на юриста ? | Таємниці юрфаку

Висновок

Юрист повинен добре знати всі кодекси і федеральні закони, особливості оформлення документів, арбітражний процес і багато іншого.