Як Ви розумієте вислів Твена: «Сміливість — це опір страху, а не його відсутність»?

Сильна людина знає, що таке страх і вміє чинити йому спротив. Він йде назустріч своїм страхам, оцінює всю небезпеку та ризик підбирає метод боротьби з ними. Безстрашних людей не буває. Не існує людини, яка нічого не боїться. У людей багато страхів: починаючи від остраху переходити вулицю і до того, що коли-небудь доведеться заступитися за дівчину. Тому, найчастіше у трусів немає другої половинки. Їм за своє життя страшно, а у відносинах відповідальність удвічі більше.

Сміливих людей восславляли в кінематографі, літературі, мистецтві. Їх вчинки надавали суспільного розголосу, щоб показати гідний приклад, на кого потрібно рівнятися. У воєнні роки таких сміливців було більше, адже кожен день вони проживали як останній, борючись не лише за себе, але і за Батьківщину. Існує також особливий орден «За мужність», деякі отримували його посмертно.

Всіма улюблений Данко з твору «Стара Ізергіль» зробивши свій подвиг, розумів, що прощається з життям. Він жив у соціумі боязких людей, вони були як одна маса, ніхто не виділився мужністю, крім Данко. Він, вирвавши своє серце з грудей, осяяв їх темне царство полум’яним світлом. Він хотів показати їм свою сміливість, чинити опір страху, їх боягузтва.

Під час великої вітчизняної війни всі доблесні солдати розуміли, на що йдуть. Вони віддавали звіт своїм діям, робили це швидко і стрімко. Адже саме сміливість робить розум холодним і дає надію на спасіння інших людей, більш слабких і нерішучих. Безліч дорослих, молодих солдатів і зовсім діточок, робили все, щоб ми перемогли.

Ви думаєте, вони не знали, що їм загрожує за їх мовчання? Вони піддавалися жорстоким тортурам, але однаково мовчали. Сміливість і сила російської душі допомагала їм не здавати своїх. Перебуваючи в полоні, вони вже знали, який результат їх чекає. Померши у будь-якому випадку, зрадивши своїх чи ні, вони мовчали. Витримавши побої, приниження, образи, вони проявили особливу стійкість і волю до перемоги. Сміливість у них була, так і страх теж, але він не дозволив хлопцям стати зрадниками, зрадниками Батьківщини.

Таким чином, не буває людей, які не бояться, а є ті, які знають, на що йдуть, збирають всю свою сміливість і йдуть на відчайдушні вчинки, ціною життя. Не ризикуючи, нічого й не вийде. Щоб досягти високої мети, потрібно і вміти жертвувати чим-небудь. Якби у людей не було почуття страху, то не було б і самозбереження, яке вимикається ризикований момент.