Список професій після закінчення 9 класу: як називається освіта, куди і на кого можна вчинити дівчатам і хлопцям

Всі професії важливі, потрібно тільки допомогти дитині обрати саме ту, яка буде відповідати його нахилам. Варто детально ознайомитися з можливими варіантами, вивчити їх детально. Який список професій після 9 класу на сьогоднішній день.

Як визначитися з вибором

Навчання в школі — найважливіша частина життя підлітка. У цей момент формуються основні знання, той арсенал, який буде супроводжувати людину протягом усього життя. Відомо, що половину всіх своїх знань людина отримує до 14 років. Цей факт має наукове підтвердження. Закінчивши 9 класів, підліток вже отримав всі необхідні знання для того, щоб пройти в наступний етап — приступити до вивчення справи всього свого життя.

Опинившись на роздоріжжі, школяр втрачається:

провести ще два роки вдома, закінчивши повністю шкільну програму, або вирушити в далеке плавання по дорослому житті. Такі вигадки завжди забирають час і нерви молодого людини і заважають навчанню.

Вибирати перший варіант слід в одному випадку: якщо підліток точно визначився з ВУЗом, і не хоче покидати стіни рідної школи передчасно.

У другого варіанта є очевидні плюси:

 1. Підліток раніше почне жити самостійно, йому буде психологічно легше увійти в колію дорослому житті, ніж тому, хто ще два роки буде залишатися безтурботним школярем.
 2. Раннє навчання спеціальності допоможе глибше вникнути в її ази.
 3. На цьому етапі підліток може робити помилки: зрозумівши, що спеціальність обрана неправильно, можна буде отримати другу освіту у Вузі, після закінчення навчання.
 4. Нові знайомства і зміна обстановки корисні для розвитку комунікативних навичок, реалізації себе, як особистості.
 5. Місць, куди поступити після 9 класу буде не складно, досить багато.
 6. У самому крайньому випадку, якщо навчання виявилася зовсім нецікавою, можна буде повернутися в рідну школу і закінчити навчання.

Замислюючись про те, як вибрати професію після 9 класу, школярі губляться. Вони погано уявляють собі реальну картину дорослого життя, що ускладнює для них прийняття рішення.

Що слід враховувати при виборі майбутньої професії:

 • думка дитини: його переваги, тягу до певного роду діяльності;
 • його здібності: вже наявні навички, кроки, вжиті для їх розвитку.

Чого не варто враховувати, визначаючись зі спеціальністю для дитини:

 • бажання батьків;
 • нахили членів сім’ї;
 • зручність місцезнаходження навчального закладу;
 • престиж роботи.

Рішення повинен прийняти сам школяр, оскільки це його життя. Вибір професії — перше, що слід довірити людині. В іншому випадку, дитина витратить роки на освоєння того, що йому не цікаво. Закиди на адресу авторитетних батьків гарантовані.

Важливо! Робота повинна приносити не тільки дохід, але і радість. Без цього життя стає сіркою, з’являється озлобленість, внутрішня незадоволеність.

Дозвольте підлітку самостійно визначитися з професією. Нехай вибір буде помилковим, але це буде його помилка. Людей, на кого можна покласти відповідальність за свої невдачі, бути не повинно. Такий підхід розвиває відповідальність.

Звужуємо коло спеціальностей

Підійшовши впритул до підбору спеціальності, варто врахувати бажання дитини та її здібності. Добре, якщо ці критерії збігаються. Якщо немає — вибір доведеться довірити майбутньому студенту. Можна лише вказати напрямок, якого може дотримуватись підліток. Все буде залежати від його навичок і здібностей.

Важливо! Багато випускників шкіл не знають, як правильно називається їх вид освіти, вони ще не надійшли в коледж, але перший атестат вже на руках. Освіта 9 класів називають неповною середньою.

Покинувши школу, підліток поступає в коледж, ліцей чи професійне училище, де йому належить закінчити вивчення шкільної програми і одночасно навчитися певної спеціальності.

Освіта після закінчення коледжу, ліцею або училища називається спеціальним. Те, як називається освіту, в кінцевому підсумку, не зіграє великої ролі. Важливіше те, наскільки людина оволодів знаннями.

Якщо хлопець годинами майструє в кімнаті саморобні пристрої, легко справляється з фізикою і хімією, довго думати про те, як вибрати професію після 9 класу, не доведеться. Варто подумати про технічних спеціальностях.

 • слюсар,
 • маляр,
 • фрезерувальник,
 • зварювальник,
 • інженер.

Медичний напрям — це не звичайна робота, а спосіб життя. Передбачає повну віддачу. Вдень і вночі, без вихідних і свят медичні працівники зобов’язані допомагати хворим людям. Це важко морально і фізично, але дуже важливо. Такий вибір передбачає наявність бажання самої дитини, його глибоке розуміння специфіки справи, наявність знань в області хімії, біології та анатомії. Медики затребувані в будь-який час.

 • медична сестра,
 • фельдшер,
 • фармацевт.

Медичний коледж — це місце, куди можна поступити після 9 класу. На лікаря вчать у ВУЗах, Рівень знань для такої відповідальної посади недостатній. Закінчивши медичний коледж, можна продовжити навчання там.

Математичний склад розуму у дитини дозволить розглянути училища після 9 класу, в арсеналі яких є економічні професії.

 • касир,
 • продавець,
 • менеджер.

Популярністю сьогодні користуються школа поліції, які готові прийняти випускників шкіл у свої ряди.

Творчі нахили передбачають розвиток у даному напрямку. Не варто заривати в землю талант — дозвольте йому розвиватися.

 • хореограф,
 • музичний керівник,
 • керівник театрального гуртка,
 • дизайнер.

Популярні напрямки

Які можна вибрати професії після 9 класу для дівчат. Найчастіше вибирають ті спеціальності, які по душі. Тонка жіноча натура вимагає повної відповідності бажаного і дійсного. Робота повинна надихати дівчину, сприяти її самовираження.

Місце № Професія Кому підходить
1 Перукар Творчим дівчатам з естетичними нахилами допоможуть розвинути свій талант училища після 9 класу
2 Кухар Молодим особам з любов’ю до гарної їжі і процесу приготування
3 Швачка Творчим, господарським дівчатам з любов’ю до моду і красу
4 Діловод Вибір роботи секретаря — вибір розумної і впевненої в собі особи з гуманітарним складом розуму
5 Програміст Популярний вибір цілеспрямованих дівчат, ладящих з технікою

Відмінний вибір для сучасного хлопця

Пропонуємо список професій після 9 класу для хлопчиків, рейтинг за 2017 рік. Для хлопця вибір професії — це вибір всього життя. Чоловік повинен бути опорою, вміти заробляти. А досягти висот у будь-якому напрямку можна, лише занурившись у нього з головою. Це вийде, тільки якщо робота улюблена. Благо, навчальні заклади, куди можна поступити після 9 класу, пропонують широкий асортимент спеціальностей.

Місце № Професія Кому підходить
1 Програміст Все починається з комп’ютерних ігор, а переростає у прибуткову справу
2 Автослюсар Багато училища після 9 класу пропонують здібному хлопцеві навчитися цьому ремеслу
3 Оператор ЧПУ Робота мужніх хлопців, розбираються в техніці
4 Зварювальник Навчання доступне, кожному, така праця високо оплачується сьогодні
5 Юрист Для розумних юнаків, які прагнуть до успіху

Популярністю користуються училища після 9 класу, що пропонують стати захисником вітчизни. Школа поліції пропонує учням цікаву спеціальність, яка, як і медицина, є способом життя.

Напутні поради

Вибираючи, куди поступити після 9 класу, не варто надто перейматися. Так, це вибір всього життя. Але на цьому етапі помиляється 50% людей.

Напрямок можна змінити шляхом переказу всередині навчального закладу. Можна освоїти іншу спеціальність, або записатися на курси.

Освіта 9-класника не стане зайвим, кажучи «помилка», ми маємо на увазі лише те, що в майбутньому людина не захоче працювати в цьому напрямку.

Це не страшно. Зате дозволить в майбутньому самостійно приймати рішення про галузі роботи.

Важливо! Психологи рекомендують кардинально міняти роботу кожні 7 років! Це сприяє сприятливому психологічному клімату, допомагає уникнути застою в зоні комфорту.

Вибір майбутньої професії хлопцям і дівчатам

Куди піти вчитися після школи дівчині

Висновок

Вибирайте справу свого життя серцем. Училища після 9 класу відкриває для вас свої двері. Виберіть напрямок, по душі. Важливо підійти до справи відповідально.