Список професій після закінчення 9 класу: як називається освіта, куди і на кого можна вчинити дівчатам і хлопцям

Всі професії важливі, потрібно тільки допомогти дитині обрати саме ту, яка буде відповідати його нахилам. Варто детально ознайомитися з можливими варіантами, вивчити їх детально. Який список професій після 9 класу на сьогоднішній день.

Як визначитися з вибором

Навчання в школі — найважливіша частина життя підлітка. У цей момент формуються основні знання, той арсенал, який буде супроводжувати людину протягом усього життя. Відомо, що половину всіх своїх знань людина отримує до 14 років. Цей факт має наукове підтвердження. Закінчивши 9 класів, підліток вже отримав всі необхідні знання для того, щоб пройти в наступний етап — приступити до вивчення справи всього свого життя.

Опинившись на роздоріжжі, школяр втрачається:

провести ще два роки вдома, закінчивши повністю шкільну програму, або вирушити в далеке плавання по дорослому житті. Такі вигадки завжди забирають час і нерви молодого людини і заважають навчанню.

Вибирати перший варіант слід в одному випадку: якщо підліток точно визначився з ВУЗом, і не хоче покидати стіни рідної школи передчасно.

У другого варіанта є очевидні плюси:

 1. Підліток раніше почне жити самостійно, йому буде психологічно легше увійти в колію дорослому житті, ніж тому, хто ще два роки буде залишатися безтурботним школярем.
 2. Раннє навчання спеціальності допоможе глибше вникнути в її ази.
 3. На цьому етапі підліток може робити помилки: зрозумівши, що спеціальність обрана неправильно, можна буде отримати другу освіту у Вузі, після закінчення навчання.
 4. Нові знайомства і зміна обстановки корисні для розвитку комунікативних навичок, реалізації себе, як особистості.
 5. Місць, куди поступити після 9 класу буде не складно, досить багато.
 6. У самому крайньому випадку, якщо навчання виявилася зовсім нецікавою, можна буде повернутися в рідну школу і закінчити навчання.

Замислюючись про те, як вибрати професію після 9 класу, школярі губляться. Вони погано уявляють собі реальну картину дорослого життя, що ускладнює для них прийняття рішення.

Що слід враховувати при виборі майбутньої професії:

 • думка дитини: його переваги, тягу до певного роду діяльності;
 • його здібності: вже наявні навички, кроки, вжиті для їх розвитку.

Чого не варто враховувати, визначаючись зі спеціальністю для дитини:

 • бажання батьків;
 • нахили членів сім’ї;
 • зручність місцезнаходження навчального закладу;
 • престиж роботи.

Рішення повинен прийняти сам школяр, оскільки це його життя. Вибір професії — перше, що слід довірити людині. В іншому випадку, дитина витратить роки на освоєння того, що йому не цікаво. Закиди на адресу авторитетних батьків гарантовані.

Важливо! Робота повинна приносити не тільки дохід, але і радість. Без цього життя стає сіркою, з’являється озлобленість, внутрішня незадоволеність.

Дозвольте підлітку самостійно визначитися з професією. Нехай вибір буде помилковим, але це буде його помилка. Людей, на кого можна покласти відповідальність за свої невдачі, бути не повинно. Такий підхід розвиває відповідальність.