Чи можна пробачити зраду?

Зрада – страшний гріх, слабкість людська, надаючи образу і гіркоту від ситуації. Зрадити може будь-яка людина, але болючіше виходить у близької. Пробачити зрадника може тільки сильний чоловік, але ж зрадники не змінюються і всі спроби облагоразумить людини, будуть марні. Пробачити можна помилка, забудькуватість чи зайнятість людини, але ніяк не зрада. З такою людиною краще назавжди припинити спілкування, тим самим позбавити себе від зайвих проблем, які неодмінно будуть, якщо ви вирішите дати ще один шанс, сподівання на дружбу. Зрадник відчує свою безкарність і забуде про людяність назавжди.

Дуже часто люди впускають у своє життя нових людей, не перевірених часом, від цього і виникає багато проблем. Одна з них – проблема зради. На цю тему написано безліч літературних творів.

Найбільш яскравим прикладом є епізод з роману Булгакова «Майстер і Маргарита», коли автор розповідає про зраду Юди. Юда зовні побут світлим і чистим людиною, але душа його сповнена темним вдачею. Він не просто зрадив, а продав життя Ієшуа. Гроші стали головною зброєю свободи і вирішили долю Ієшуа. Цей момент ще раз підкреслює тему зради, про яку писали в романах минулих століть. Але їх значимість велика і в наш час. Люди з часом стали ще злішими і агресивніше. Якщо раніше вони були піддаються громадському осуду, то зараз до них відносяться частіше нейтрально.

Тема зради також розглядається в повісті Гоголя «Тарас Бульба». Андрій, йдучи з свого табору, взяв останній хліб і забрав його ворогам. Він не подумав про своїх співвітчизників, друзів, що вони залишилися голодними і їм ніде знайти їжу. Він воював проти своїх, відрікся від родичів. Андрій – справжній зрадник, зрадник Батьківщини. Він і не відчував себе зрадником, не просив вибачення. Хоча його вчинок, не просто зрада, а дезертирство.

Підводячи підсумок, хочеться сказати, що зрада – людський гріх, від якого суспільства не виходить позбутися. Пробачити зрадника можна людині з великим і добрим серцем, але зрадники не змінюються, а їх погані вчинки будуть повторюватися. Щоб викорінити такий гріх, потрібно відмовитися від зрадників, зробити їх ізгоями суспільства. Може тоді вони задумаються над своїм світоглядом і почнуть цінувати і любити світ навколо себе, а не піддаватися спокусам.