Як Ви розумієте вислів Бальзака: «Щоб дійти до мети, треба насамперед іти»?

Я розумію цей вислів так, що якщо людина вибрала для себе мету в житті, то йому потрібно продумати план по її досягненню, а не чекати, що мета виповниться сама або хтось допоможе вам, потрібно діяти самому і бути впевненим у своїх силах.

Бездіяльністю у цьому житті нічого не домогтися. Недарма кажуть: «рух – це життя». Адже рухаючись до мети, ми живемо, наповнюємо життя змістом і новими яскравими фарбами успіху.

І література, і історія наповнені цілеспрямованими особистостями зі стійким характером, які мали чіткий план своїх дій і досягали успіху. Вони знали, що будь-яка мета досяжна і ставили перед собою все нові і нові цілі. Але разом з позитивними історіями, є і негативні, які показують читачеві про те, що буває, якщо бажати, але нічого не робити.

Філософським змістом наповнений роман Гончарова «Обломов». На перший погляд, здається, що у Іллі немає сенсу життя, але він є. Він не хоче жити за законами суспільства і опиратися своєму небажанню нічого робити. Він радий був щось поміняти в своєму житті, але не робить ніяких дій, проводячи життя, лежачи на дивані.

Діючим засобом виступає його друг Штольц, який приїжджає і допомагає Обломову почав жити заново, ніби заряджає його своєю життєвою енергією. Але як тільки один їде, Обломов знову стає лежебокою. Цей приклад показує те, що потрібно рухатися до мети, а не лежати і чекати, поки тобі допоможуть, як зробив Штольц. Але, навіть якщо вам пощастило, що людина поза вам зробив крок назустріч і вирішив змінити ваше життя, то потрібно хапатися за цей шанс і, перебарывая себе, почати ставати на шлях досягнення мети.

Герой Радянського Союзу – Льоня Голіков відзначився своєю цілеспрямованістю в роки ВВВ. Хлопчисько, якому було п’ятнадцять років, знав, що у німців є важливі документи про їх місцезнаходження. Він знав, коли буде проїжджати ворожа машина, і підірвав її, добывши цінні дані, тим самим, він виконав мета і зупинив атаку. Не тільки один Льоня знав цю інформацію, але і інші партизани, але він вирішив нічого не чекати, а діяти самому. Такий приклад показує, як важливо мати сили для досягнення мети, рухатися до неї; в даному випадку мета здійснилася завдяки його діям.

Підводячи підсумок, хочеться сказати, що потрібно знати, що мета – це усвідомлене бажання людини досягти чогось певного, але це станеться, якщо рухатися до неї і переборювати всі перешкоди.