Реалізм в літературі – це: риси, представники і що це таке у творах, основні жанри неореалізму

Що таке реалізм у літературі? Він є одним з найбільш поширених напрямів, що відображає в собі реалістичне зображення дійсності. Головним завданням цього напряму виступає достовірне розкриття явищ, що зустрічаються в житті, за допомогою детального опису зображених героїв і тих ситуацій, які з ними відбуваються, за допомогою типізації. Важливим є відсутність прикрас.

Серед інших напрямів тільки у реалістичному особлива увага приділяється правильному художнього зображення життя, а не з’явилася реакції на певні життєві події, наприклад, як романтизм і класицизм. Герої письменників-реалістів постають перед читачами саме такими, якими вони були представлені авторського погляду, а не такими, якими їх хотів бачити письменник.

Реалізм як один з поширених напрямів у літературі, розташовується ближче до середини 19 століття після свого попередника – романтизму. 19 століття згодом позначається як епоха реалістичних творів, однак романтизм не припинив своє існування, він лише сповільнилося в розвитку, поступово перетворившись в неоромантизм.


Реалізм
Важливо! Визначення цього терміна було вперше введено в літературну критику Д. І. Писарєвим.

Риси реалізму

Основні ознаки даного напрямку такі:

  1. Повна відповідність дійсності, зображеної в якому-небудь творі картини.
  2. Правдива конкретна типізація всіх деталей в образах героїв.
  3. Основою є конфліктна ситуація між людиною і суспільством.
  4. Зображення у творі глибоких конфліктних ситуацій, драматизм життя.
  5. Особлива увага автора приділена опису всіх явищ навколишнього середовища.
  6. Значною рисою даного літературного напряму вважається значна увага письменника до внутрішнього світу людини, її душевного стану.


Риси реалізму