Дистанційне і доступна вища освіта в державних внз: форми навчання, як поступити в магістратуру, отримати віддалено

У статті буде розказано про віддалене освіта, заклади з дистанційним навчанням, як вчинити в них та інше.

Інтернет розкрив перед людством нові можливості, зокрема, з’явилася можливість навчатися, не виходячи з дому. Багато дисертації присвячені розвитку цього напрямку у нас і за кордоном. Розглянемо основні моменти дистанційної освіти у нас в країні.

Перш ніж приступити до обговорення реального стану справ, розберемо, ніж дистанційне вища освіта відрізняється від інших форм (заочного та очного).

Які спеціальності можна вивчати

Дистанційну форму навчання не можна застосувати до предметів, що потребують постановки лабораторних дослідів. Отже, якщо ми говоримо про повне дистанційне навчання, коли учень сидить весь час вдома, то можливий коло спеціальностей різко обмежується.

Тут підійде професія юриста, лінгвіста, економіста тощо. Зазвичай віддалене освіту можна отримати в будь-якій країні, перебуваючи в Росії, проте є винятки. Юридичну освіту дистанційно необхідно проходити саме в Росії, оскільки закони в різних країнах різні.

Вища освіта в державних Внз може включати наступні спеціальності:

 • прикладна інформатика;
 • митна справа;
 • юриспруденція;
 • менеджмент;
 • економіка;
 • рекламне справу;
 • державне і муніципальне управління;
 • психологія;
 • та інші.


Отримати вищу освіту дистанційно можна з цілого ряду професій.

Якість вищої освіти в державних ВУЗах

Заочна форма навчання поступається очній. Що стосується дистанційної, то, в залежності від того, як саме викладається предмет, якість розрізняється, але все ж поступається очною та заочною формами. Головна проблема в тому, що викладач не бачить учня і може бути підробка. З іншого боку, знайти відповідь на те чи інше питання, не так вже й складно – це зовсім інше сприйняття предмета та поставлених завдань.

Вища освіта у державних ВУЗах краще отримувати очно, але при наявності хороших педагогів, дистанційне навчання практично нічим поступатися йому не буде.

Як саме буде боротися з фальсифікацією, визначають самі інститути. Це можуть бути завдання з обмеженням часу на відповідь (що не дає гарантії відсутності підроблення), це може бути вебкамера (вона так само гарантії не дає) або щось інше.

Дистанційна освіта, перш за все, призначений для людей, які не можуть кудись поїхати. Це можуть бути інваліди, люди з низьким рівнем доходів, робітники чи службовці, чия робота не дозволяє їм кудись їхати. При грамотній оцінці отриманого диплома ці фактори необхідно враховувати.

Переваги дистанційного навчання:

 • Навчання може бути індивідуальним.
 • Обов’язкова прив’язка до часу, коли почнеться або закінчиться навчання. Студент може вивчати предмети за записаним відео-виступів викладачів. Отже, часовий фактор не настільки важливий, якщо це не стосується прямого діалогу студент-викладач.
 • Немає необхідності кудись їхати.
 • Вартість навчання зазвичай нижче, ніж при інших формах освіти.
 • Прискорена або навпаки подовжена програма. Це пов’язано з гнучкістю графіка навчання.
 • Немає обмеження за віком.

Внз, в яких можливо дистанційна освіта

Будь-які можуть дати дистанційне вища освіта, крім тих, хто зосереджений на якісній денною формою навчання. Насамперед, це Вузи, пов’язані з юридичними та економічними спеціальностями. Їх інтерес до подібної форми викладання цілком обґрунтований, і сьогодні їх досить багато. Але не слід думати, що дистанційної форми в якомусь із Внз не може бути, оскільки економічні і юридичні предмети (або навіть спеціальністю) зазвичай викладаються скрізь.

Також можуть бути створені державні (і недержавні) Внз для навчання на відстані без навчальних аудиторій. Достатньо невеликого будинку або офісу, де буде видаватися документ про закінчення навчання. Викладачі, так само як і студенти, можуть бути в такому випадку розкидані по всій країні і навіть по всьому світу.

Державні навчальні заклади з дистанційною формою навчання:

 • MIT – вартість навчання в ньому сьогодні порівняно невелика – від тридцяти тисяч рублів у рік. Пропонує вісімдесят спеціальностей з безкоштовним англійською мовою різного рівня.
 • Московський Університет імені Вітте – вартість – двадцять тисяч за семестр-для бакалаврів та спеціалістів. Магістратура оцінюється дорожче – двадцять вісім тисяч. Всього близько десятка спеціальностей.
 • СНТА (Сучасна науково-технологічна академія). Здійснює перепідготовку. Список допустимих спеціальностей у цьому закладі розширено.
 • МОСІ – вартість навчання – двадцять одна тисяча на рік. Пропонується вісім напрямків навчання.

Увага! Є сайт (Mskvuz) з переліком державних дистанційних Вузів Москви. У 2017 році їх наводиться близько двадцяти штук. Вони мають різну спрямованість і спеціальності. Також на порталі наводиться перелік найпопулярніших спеціальностей.

У Росії не мало вищих освітніх закладів, в яких можна одержати освіту дистанційно.

Які документи потрібні

Для дистанційного навчання оформлення зазвичай проводиться в соціальних мережах, оскільки їхати нікуди не треба. Швидше за все, потрібно назвати номер стільникового телефону, адресу електронної пошти, ПІБ. Можуть запитати паспортні дані та місце проживання, а також документ про наявний освіту. Необхідно буде прийняти угоду. Перевіряти ваші дані ніхто не стане, оскільки в даний час це практично неможливо.

Краще уточнити заздалегідь на сайті заклади, які документи потрібні для вступу.

Як вчинити

Оскільки навчання ведеться за допомогою Інтернету, то ВУЗ обов’язково буде мати свій сайт, де буде розказано, як вступити на дистанційне навчання. Вам просто треба вибрати ВНЗ, спеціальність і набрати відповідну фразу в пошуковику.

Не завжди сторінка сайту оповідає, що саме викладає ВУЗ, але контакти з телефоном та електронною адресою на ній будуть. Можна проконсультуватися, як вступити на дистанційне навчання. Рекомендується заздалегідь зібрати якомога більше інформації про обраному навчальному закладі.

Перше, втричі в/о та перепідготовка

Будь-яких принципових обмежень, пов’язаних з тим, що ви отримуєте перше вища освіта, немає. Можуть бути нюанси, пов’язані закінченням раніше середньо-спеціального навчального закладу.

Дистанційне вища освіта в деяких навчальних закладах може бути надано за стислій програмі.

Магістратура

Магістратура дистанційне навчання у державному Вузі передбачає продовження навчання після того, як студент отримав ступінь бакалавра. Тобто, ви пройшли навчання з якоїсь спеціальності, і далі плануєте поглибити свої знання. Буде мати значення, якою спеціальністю і предметів вас навчали.

Можна перейти в магістратуру іншого Вузу, а не того, де ви пройшли бакалаврат. У деяких випадках можлива і зміна спеціальності.

Увага! Нерідко навчання в магістратурі коштує дорожче, ніж навчання на бакалавра.

Друге в/о

Коли виходить друга вища дистанційно, обмежень немає. Швидше за все, врахують, що ви отримали якусь спеціальність раніше. Оскільки процес навчання може бути індивідуальним, то складається індивідуальна програма.

Перепідготовка

Нерідко люди працюють не за фахом, або за фахом близькою до тієї, якою вони навчалися, але все ж таки відрізняється від неї. Іноді можуть просто застаріти знання (з’явилися нові технології тощо). У таких випадках не завжди є необхідність проходження повного курсу навчання. Влаштовуються курси перепідготовки або підвищення кваліфікації. Вони займають порівняно мало часу.

Що потрібно для дистанційного навчання

Дистанційне навчання. Плюси і Мінуси

Особливості навчання в Росії

Вищу освіту дистанційно в державному Вузі пройти можна, але кращі Вузи виокремити з загального списку не можна. Платіть гроші, а скоринку ви отримаєте.

Якщо ви серйозно цікавитеся спеціальністю, то вибирати навчальний заклад краще за відгуками друзів і знайомих. Навчитися будь-якій професії можна і дистанційно, при наявності старанності і тяги до знань.