Чим відрізняється мрія від мети?

Кожен із нас плекає в душі якусь мрію, ставить перед собою цілі. Ці поняття часто путають, сприймають як синоніми. Насправді, мрія і мета – поняття близькі, але не тотожні. Чим вони відрізняються?

Мрія – ідеальний образ чого-небудь, який існує в уяві людини. Цей образ є пожадливістю, притягує до себе як магніт, але не завжди втілюється в реальність. Мета – те, що людина хоче здійснити. Це результат, для досягнення якого необхідний план. Часто, ставлячи мету, визначають терміни її досягнення. Час здійснення мрії визначити неможливо.

І мрія, і мета – щось, звернене в майбутнє. Однак, досягнення мети більш ймовірно, ніж здійснення мрії. Вся справа в тому, що мета набагато ближче до реальності. Будуючи план її досягнення людина враховує труднощі, які можуть виникнути на шляху до неї. Я вважаю, що мрія може перетворитися в ціль. Трапляється це тоді, коли людина розуміє, які завдання треба виконати, щоб втілити свої мрії в реальність. Відмінності між зазначеними поняттями можна простежити на прикладах літературних героїв.

Герой оповідання І. Купріна «Гранатовий браслет» Жовтків мріє про стосунки з Вірою Миколаївною. Солодкі мрії полонять його серце. Герой намагається втілити їх у реальність. Щоб це зробити він стежить за коханою, дарує їй подарунки. Він не бере до уваги те, що кохана перебуває у шлюбі. Однак образи ідеальної жінки і ідеальних стосунків з нею не надають Р. С. Желткову впевненості, що колись вони будуть разом. Дійсно, цим мріям не судилося було збутися. Разрушившись, вони погубили і самого героя.

Кохання – мрія Р. С. Желткова, так як чоловік перекрутив в своїй уяві реальність, позбавивши її від неприємних дрібниць. Мріючи, він забував і про недоліки коханої, і про її чоловіка, і про можливе обуренні її родичів.

Головний герой оповідання А. П. Чехова «Агрус» чиновник Микола мріє про власну заміській садибі. Спочатку в його уяві створюється образ ідеального будинки з садами, ставком, балконом. Він перечитує оголошення в газетах і марить-марить. Але чоловік прекрасно розуміє, що ніколи не отримає те, про що мріє, якщо не почне діяти. Так мрія перетворюється в мету. В голові Миколи дозріває своєрідний план для її досягнення: герой багато працює, одружується на багатій дівчині. Тепер результат залежить тільки від нього. Скоро Микола досягає своєї мети, а разом з тим втілює свою мрію, хоч будинок, куплений ним, далекий від того, який малювала уява.

Цей приклад доводить, що мрія – ідеальна картинка, шлях до якої здається затуманеним. Коли ж людина точно знає, що йому робити і, головне, робить це, мрія перетворюється в мету.

Таким чином, мрія і мета – різні поняття, але межа між ними досить тонка.