Найбільш затребувані види професій в Росії через 5 років: вибираємо з технічних, творчих та гуманітарних сфер

Кожна молода людина стикається з проблемою вибору майбутньої професії. Одним допомагають визначитися батьки, інші керуються своїми талантами і бажаннями. Але при виборі напряму трудової діяльності потрібно знати найбільш затребувані професії в Росії.

Престижні спеціальності 2017 року

Навіть сімнадцятирічний громадянин може зробити висновок про те, що одні спеціальності потрібні, а інші – ні. Раніше престижні професії економіста, юриста, менеджера вже не так необхідні. Ринок праці перенасичений цими спеціалістами. А ось кваліфікованих робітників у нашій країні не вистачає.

Отже, які зараз затребувані професії? На кого піти вчитися випускникам шкіл, підкажуть списки фахівців з вищою освітою і список робочих професій.

Гуманітарні

Гуманітарні професії вважаються непрестижними, але якщо у старшокласника є схильності саме до таких предметів, не варто вибирати більш модні напрямки. По-перше, якщо людина на своєму місці, він неодмінно доб’ється успіху. По-друге, гуманітарні професії теж затребувані. Ось список:

 • перекладачі,
 • дипломати,
 • викладачі,
 • юристи,
 • лікарі та медпрацівники.

Вибираючи вид майбутньої діяльності, молоді люди повинні бути готові до того, що традиційно гуманітарні професії мало цінуються в грошовому еквіваленті. Але грамотний лікар і талановитий викладач завжди затребувані, а значить, можуть гідно заробляти.


Серед старшокласників гуманітарні професії вважаються престижними.

Технічні

Хлопчики зазвичай більше люблять математику, фізику, інформатику, тому і вибирають технічні професії. Якщо раніше інженери не цінувалися і працювали за мізерну плату, то тепер, коли на ринку праці не вистачає цих фахівців, роботу знайде як випускник вузу, так і досвідчений інженер. Наступні технічні професії стали високооплачуваними і затребуваними:

 • програміст,
 • проектувальник,
 • конструктор,
 • технолог,
 • інженер.

Робочі

Ринок праці сильно змінився, стали затребувані робочі спеціальності. Викликано це бумом вищої освіти. За останнє десятиліття випускники шкіл намагалися вступити до вузу. Вища освіта стала доступнішою, а працівники з середньою спеціальною не цінувалися. Дефіцит робочих людей і призвів до такої популярності. Які професії зараз затребувані? Ось список робітників професій:

 • електрогазозварник,
 • токар,
 • електрик,
 • механік
 • сантехнік,
 • фрезерувальник,
 • бетоняр.

Найпотрібніші професії в 2017 році в Росії – робочі. Добре заробляти можна, не закінчуючи вуз, а отримавши середню спеціальну освіту. Очікується, що список робочих професій, затребуваних на ринку праці, не зміниться ще 5 років.


Дефіцит фахівців цієї спрямованості зробив робочі професії популярними.

Творчі

Якщо випускник схильний до творчого мислення, а за плечима художня або музична школа, куди ж йому подітись? Бути викладачем музики не хочеться, художником теж. Вони вважаються бідними працівниками. Наведені нижче творчі професії в 2017 році найбільш затребувані:

 • редактор,
 • веб-дизайнер,
 • контент-менеджер,
 • дизайнер,
 • флорист,
 • фотограф,
 • художник.

З розвитком інтернету пов’язана поява сайтів з якісним наповненням. У цій справі не обійтися без професіоналів. Якщо раніше редактор, коректор, художник були потрібні тільки в видавництві, то тепер вони потрібні в режимі онлайн по всій країні. Правда ситуація ускладнюється сильною конкуренцією. Але спеціаліст, який правильно вибрав напрямок діяльності, зможе гідно заробляти.


Творчі професії вважаються сьогодні одними з найбільш затребуваних.

Жіночі

При виборі життєвого шляху випускники повинні знати, що одні професії для жінок, а інші для чоловіків. Безглуздо бачити, наприклад, хлопця — секретарем, а дівчину — бетонщицей. Та й роботодавці віддають перевагу одному підлозі. Вважається, що ринок праці перенасичений жінками-журналістами, тому телеканали з задоволенням приймають чоловіків на посаду диктора або ведучого передачі. Дівчата часто отримують гуманітарні професії, а чоловіки йдуть в технічні навчальні заклади.

З наведеного нижче списку жіночих спеціальностей випускниці шкіл дізнаються, які професії зараз користуються попитом:

 • учитель,
 • вихователь,
 • медсестра,
 • секретар,
 • бухгалтер,
 • фітнес-інструктор,
 • стюардеса,
 • провідниця,
 • менеджер по туризму,
 • гід.

У 2014 році наша країна приймала Зимову Олімпіаду в Сочі, знадобилося багато фахівців у сфері туризму, перекладачів. Ця подія дала поштовх розвитку російського туристичного бізнесу. Люди стали більше дбати про здоров’я, вести здоровий спосіб життя стало модним. Цим пояснює появу великої кількості фітнес-центрів, стадіонів. Потрібні професії в Росії – інструктори з фітнесу, танцям, плаванню. Тому випускники вузів фізичної культури без праці знаходять роботу з гідною оплатою.


Жіночі професії.

Чоловічі

Спеціальності, що вимагають фізичної сили і витривалості, вважаються чоловічими. До них відносять весь список робітничих професій, а також військових, юристів, інженерів і програмістів. Так, серед бетонників, мулярів, екскаваторників жінки практично не зустрічаються.

Дівчатам часто буває не по плечу чоловіча робота, їх не беруть з-за того, що вони не завжди здатні повністю присвятити себе справі. Адже прекрасна половина людства виховує дітей. Жінкам доводиться брати декретну відпустку або лікарняний лист, коли хворіють діти. Тому хранительки вогнища йдуть на щадні роботи.

Чоловіки – захисники Вітчизни. Непопулярні військові спеціальності в 2017 році стають затребуваними. Офіцери отримують підтримку держави, пільги при отриманні житла, гідну оплату.

Чоловічі професії, затребувані в 2017 році, наведено у списку:

 • IT-фахівці,
 • веб-дизайнери,
 • юристи,
 • менеджери,
 • інженери,
 • лікарі.

Важливо! Випускникам шкіл перш, ніж піти вчитися, потрібно з’ясувати, які професії будуть затребувані через 5 років. Визначивши правильний напрямок, вони без праці знайдуть роботу після закінчення навчального закладу.

Чоловічі професії.

Престижні напрямки в 2022 році

Щоб не прогадати з майбутньою спеціальністю, потрібно дивитися на багато років вперед, адже випускники шкіл зможуть піти на роботу лише після закінчення вузу або суза. Отже, які професії будуть затребувані через 5 років:

 1. IT-фахівці. Найбільш високооплачувані та престижні професії належать до сфери високих технологій. Без них неможливо уявити сучасний світ. Вони займаються розробкою сайтів, просування продуктів в інтернеті, програмуванням. Але вузи пропонують тільки базові знання в сфері високих технологій, інші відомості та навички молодим людям доведеться добувати і напрацьовувати самостійно.
 2. Інженери будуть популярні ще як мінімум 5 років. Пояснюється така ситуація гострою нестачею фахівців даної категорії. А, отже, зростає і заробітна плата. Якщо раніше ці технічні професії вважалися низькооплачуваними, то зараз рівень їх доходів підвищився до середнього.
 3. Лікарі з вузькою спеціалізацією, наприклад, дієтологи, алергологи, ендокринологи. Сьогодні не вистачає медичних працівників, на думку фахівців, ситуація збережеться ще як мінімум 5 років.
 4. Фахівці в області туризму і сервісу. Розвиток туристичного бізнесу продовжиться в найближчі роки. Тому потрібні адміністратори готелів та гіди. Традиційно, це професії для жінок. Знання англійської та інших іноземних мов стане обов’язковою вимогою.
 5. Перекладачі. В зв’язку з розширенням зовнішніх зв’язків Росії знадобляться фахівці зі знанням китайської мови.
 6. Нанотехнологи. Престижні професії, пов’язані із застосуванням нанотехнологій. Уже зараз цю область знань вивчають в університетах, незабаром вона міцніша увійде в наше життя.
 7. Робочі спеціальності. Як мінімум 5 років будуть затребувані фахівці, які входять до списку робочих професій.
 8. Маркетологи вивчають ринок і просувають на ньому певні продукти. Затребуваність цих фахівців буде зберігатися.

Увага! Нанотехнологів навчають в МФТІ, МДТУ їм. Н. Е. Баумана, МІРЕА та деяких інших передових вузах країни.

Престижні професії в 2022 році.

Нові та перспективні

Аналітики та вчені намагаються спрогнозувати, які спеціальності виникнуть, а які зникнуть. Можливо, цьогорічні престижні професії заміняться новими, невідомими сьогодні. Вважається, що значна частина нашого життя буде проходити у віртуальному світі, причому він буде реалістичним. Люди, сидячи вдома, будуть проводити наради, спілкуватися з колегами у віртуальних офісах.

Професії майбутнього нові і перспективні – пов’язані з роботами. Кіборги міцно увійдуть в наше життя і замінять значну частину людської праці. Завдання людства тепер буде в збереженні балансу між працею людей і машин. Де можна застосувати робота, а де потрібен тільки людина. Таким чином, прогнозується зникнення багатьох спеціальностей, що входять до списку робочих професій.

Подорожі в космос стануть буденністю. Вже зараз в космічний простір запускають туристів. Після 2025 року ця послуга стане доступнішим. Тому потрібні космічні гіди.

Професії майбутнього нові і перспективні – екологи і фахівці з інноваційної енергетиці. Це буде пов’язано з зростанням кількості людей на Землі, зникненням одних і дефіцитом інших корисних ресурсів. Знадобляться фахівці, які відкриють нові способи одержання енергії. А екологи будуть відновлювати знищені екосистеми.

Популярні IT-фахівці будуть займатися нейроинтерфейсами. З допомогою сили думки людина зможе керувати комп’ютером.

Найбільш затребувані професії в 2018 році і в майбутньому

Професії майбутнього: на кого варто вчити наших дітей

Висновок

При визначенні напряму трудової діяльності враховують наступні фактори. По-перше, дізнаються, які професії зараз затребувані. По-друге, читають прогнози вчених на далеке майбутнє, адже працювати доведеться і через 10-20 років. А по-третє, орієнтуються на свої здібності та інтуїцію. Престижні професії не гарантують отримання великих грошей. Зате високооплачуваним працівником можна стати і в немодною сфері, головне, придбати багатий досвід, з любов’ю, відповідально ставитися до своєї роботи.