Найбільш затребувані види професій в Росії через 5 років: вибираємо з технічних, творчих та гуманітарних сфер

Кожна молода людина стикається з проблемою вибору майбутньої професії. Одним допомагають визначитися батьки, інші керуються своїми талантами і бажаннями. Але при виборі напряму трудової діяльності потрібно знати найбільш затребувані професії в Росії.

Престижні спеціальності 2017 року

Навіть сімнадцятирічний громадянин може зробити висновок про те, що одні спеціальності потрібні, а інші – ні. Раніше престижні професії економіста, юриста, менеджера вже не так необхідні. Ринок праці перенасичений цими спеціалістами. А ось кваліфікованих робітників у нашій країні не вистачає.

Отже, які зараз затребувані професії? На кого піти вчитися випускникам шкіл, підкажуть списки фахівців з вищою освітою і список робочих професій.

Гуманітарні

Гуманітарні професії вважаються непрестижними, але якщо у старшокласника є схильності саме до таких предметів, не варто вибирати більш модні напрямки. По-перше, якщо людина на своєму місці, він неодмінно доб’ється успіху. По-друге, гуманітарні професії теж затребувані. Ось список:

  • перекладачі,
  • дипломати,
  • викладачі,
  • юристи,
  • лікарі та медпрацівники.

Вибираючи вид майбутньої діяльності, молоді люди повинні бути готові до того, що традиційно гуманітарні професії мало цінуються в грошовому еквіваленті. Але грамотний лікар і талановитий викладач завжди затребувані, а значить, можуть гідно заробляти.


Серед старшокласників гуманітарні професії вважаються престижними.