Твір-опис за картиною А. В. Куїнджі «Рання весна»

Відомий живописець Архип Іванович Куїнджі прославився своїм надзвичайним талантом по грі зі світловими композиціями. В його картинах світло і тінь не просто співіснують один з іншим. Вони створюють єдину атмосферу, м’яко і плавно доповнюють один одного. Правильна комбінація відтінків дозволяє живописцю надавати своїй картині надзвичайну реалістичність та виразності.

Чудовою художньою роботою А. В. Куїнджі можна іменувати картину «Рання весна». Цю роботу можна назвати особливою, не дивлячись на те, що попередні картини художника були не менш виразними.

Під час роботи з картиною, художник використовує спокійні, світлі відтінки. Що ж бачить глядач? Пробудження природи! Все живе передчуває наближення тепла і прагне скоріше прокинутися після зимової сплячки.

Річка, зображена на полотні, надає надзвичайну реалістичність. Вона немов расчерчивает картину по діагоналі і ділить на дві частини.

Не меншої уваги заслуговує і горизонт, який виконує таку ж функцію, що і ріка – поділяє картину на верхню та нижню частини.

Думаю, перед нами березень. Його початок! Перші дні весни. Сильних морозів вже не очікується, однак, і справжнього тепла ще немає! Лід повільно починає танути, і з-під нього на світло показуються тоненькі, проте, стрімкі потоки. Сніжні покриви вже не здаються такими красивими і повітряними. Вони втратили свій колишній білосніжний вигляд.

Особливу увагу на себе звертає приємний і м’який світло, який тонкими промінчиками спускається з неба на землю. Він осяває і висвітлює дерева, розташовані близько горизонту. Весняне небо набуває голубуваті відтінки, позбавляючись від похмурих і нависають хмари.

Вдивляючись у картину, мене переповнює відчуття легкості і легкості. Я немов можу відчути той свіжий, ароматний повітря, яке заповнює простір. У центрі картини зображена solitary береза Однак, вона не бажає сумувати, адже зовсім скоро її гілки покриються зеленими листочками і набряклими бруньками. І причиною всього цього стане світла і тепла весна!