Скільки республік у складі Росії: вивчимо всі 22 субєкта РФ і їх столиці, автономію Крим

Росія – країна федеральна, це означає, що її основні частини самі виступають у якості державних утворень з певною юридичною і політичною самостійністю. Найбільшими такими можливостями володіють республіки, кожна з яких унікальна як за соціокультурним характеристикам, так і за рівнем економічного розвитку.

Сестри по Конституції

Створення Російської Федерації в її нинішньому вигляді передували тисячоліття, в ході яких перекраивались карти і змінювалися статуси суб’єктів РФ. Двадцяте століття в цьому плані став знаковим для територіальних суб’єктів.

У перші ж роки після закінчення революції деякі колишні губернії стали перетворюватися в республіки. Стосувалося це переважно областей, і раніше володіли автономією, але входили до складу імперії. Точно також вони стали частиною УРСР.

Крім вже існуючих утворилися і нові республіканські суб’єкти, що відокремилися від інших суб’єктів, наприклад, Аджарія і Абхазія відокремилися від Грузії. Останній в той період утворилася Тувинська республіка. Скільки республік у той час входило до складу держави? Прийнято було говорити про 15 союзних, проте насправді їх було більше. Просто оголошувати про статус інших територій було не прийнято, а Росія вважалася єдиним суб’єктом, що входять у СРСР.

Важливо! Кінець двадцятого століття ознаменувався новим розділом країни і утворенням нових суб’єктів РФ. У цей час багато території змогли домогтися для себе певних привілеїв, а деякі зовсім відокремилися від Росії. В результаті складу республік Росії і їх столиць змінився.