Твір-роздум за прислівям «Навчання – світло, а невчення – тьма»

Досить глибокий і філософський сенс має прислів’я – «Навчання – світло, а невчення – тьма».

«Навчання» для людини – це осягнення нових знань, областей наук, пізнання невідомого.

«Невчення» – це небажання людини, відсутність прагнення до отримання нового матеріалу, одним словом, деградація.

Неосвічена людина мало чого домагається в житті, завдяки ліні. Лінь – самий страшний людський порок.

Проблема освіченості людини гостро стоїть і зараз. Молоде покоління не бажає навчатися, адже сучасний світ створений з комфортом: перегляд фільмів, комп’ютерні та телефонні ігри, видеоблоггинг. Молодь не бажає освічуватися, залишаючись у темряві ліні.

Людина, що пізнає світ, пізнає самого себе. Він цікавий співрозмовник, з розумним і інтелектуальним людиною хочеться спілкуватися, проводити час, ділитися враженнями від прочитаного. Такий співрозмовник сповнений ідей і захоплюючих сюжетів. Ідеально, звичайно, знайти себе такого ж одного і разом обмінюватися знаннями, осягати світ і вдосконалюватися. Пройти весь життєвий шлях від школи до роботи пліч-о-пліч, а потім дружити сім’ями.

Звичайно, знайти дівчину або молоду людину такого рівня буде проблематично. Молодих людей, яких цікавить освіта, залишилося мало. Сучасну молодь більше цікавить інтернет, мода, косметика, соціальні мережі, гаджети, а не навчання. Але якщо вам зустрінеться така людина, то вважайте, що це ваша нагорода.

Розумній людині, що бажає вчитися, відкрито всі дороги. З допомогою своєї накопиченої бази знань, є можливість поступити не в коледж на кого візьмуть, а інститут – на ту професію, про яку мріяв з дитинства і йшов до неї все життя. Мета виправдовує засоби. Заради мети свого життя потрібно докласти чималих зусиль: безсонні ночі, заучування матеріалу, одвічні наукові суперечки.

Хороша освіта – це і хороша престижна робота, а не та, на яку йдеш, проклинаючи всі навколо, але тільки не себе. У тому, що ти, в свій час полінувався і не подумав зробити внесок у своє майбутнє, а майбутнє – це і твоє потомство, яке буде пишатися тобою і жити в достатку. Того, чого навчився ти сам, а саме поступливості, потрібно навчити своїх дітей, щоб вони виросли освіченими і порядними людьми. А потім вони будуть також виховувати і своїх дітей, таким чином, наш вік буде самим освіченим.

Недарма кажуть: «Навчання – світло, а невчення – тьма».