Твір на тему Вірність і зрада – приклади з творів: вступ, аргументи, тези та висновок

Один з напрямків підсумкового твору – «Вірність і зрада». У ньому можливі теми, пов’язані з такими поняттями: вірність і зрада коханій людині, самому собі, батьківщині, другу, своєї сім’ї.

«Вірність і зрада» твори

Майже в кожному творі, що вивчається в школі, є сюжетна лінія, в тій чи іншій мірі пов’язана з вірністю і зрадою. Розглянемо можливі твори для першого пункту:

 1. «Війна і мир», Наташа Ростова, яка змінила Андрію Болконскому з одним, а виходить заміж за третього.
 2. «Тихий Дон», Григорій Мелехов, який не може визначитися, з ким їй бути: з Наташею, дружиною і матір’ю його дітей, або із заміжньою Ксенією.
 3. «Майстер і Маргарита», Маргарита, яка, будучи заміжньою, любить свого майстра і намагається його знайти.

Для другого пункту можна взяти:

 1. «Батьки і діти» Базарів, який спочатку залізно впевнений у своїх поглядах, а потім зустрічає жінку, яка змінює його світ, він починає сумніватися в самому собі.
 2. «Злочин і покарання», Соня Мармеладова, високо моральна людина, який змушений відступити від своїх принципів і заради сім’ї піти з «жовтим квитком».
 3. «Тарас Бульба», головний герой, Тарас, вірним собі, своїй батьківщині, тому він, не відступивши від своїх поглядів, вбиває сина за зраду вітчизни.
 4. Вірші Маяковського «Про радянському паспорті». Ліричний герой пишається тим, що в його руках «Молоткастий, серпастый радянський паспорт».
 5. «А зорі тут тихі…». Загін жінок і їх командир жертвують собою заради порятунку Батьківщини від фашистів.
 6. «Тарас Бульба», Андрій закохується в польську принцесу і зраджує свою Батьківщину.


Вірність і зрада у творі «Тарас Бульба».

В якості прикладу про дружбу можна взяти такі твори:

 1. «Опудало». Тут і приклад (Ленка, яка бере провину за провину одного на себе), і анти приклад – Діма Сомів (боїться сказати правду, дивлячись на те, як однокласники знущаються над подругою).
 2. «Обломов», Андрій Штольц, який не кидає свого ледачого, інертного одного і допомагає йому налагодити справи в селі.

Проблема вірності та зради в сімейному колі висвітлена у творах:

 1. «Тихий Дон», Григорій Мелехов кидає свою сім’ю: дружину, батьків — заради коханки.
 2. «Тарас Бульба», Андрій йде наперекір не тільки законами свого суспільства, але і проти волі, учень свого батька.

Увага! Ви можете використовувати будь-які відповідні приклади з класичної російської, а також із зарубіжної та сучасної літератури.

Вірність і зрада — вступна частина

Вступ має розкривати значення термінів «вірність» і «зрада». Після того, як ви дали визначення, прокоментуйте проблему, дайте свою оцінку, висловіть свої думки з цього приводу розкажіть про її значення і актуальності.

Оформіть теза – виділіть головну думку, буквально в одному реченні. А потім переходьте до аргументації.

Проблема вірності та зради

Тут можна розповісти про те, до чого призводять зради, розповісти про наслідки. Подумайте, які почуття буде відчувати зрадник, а що буде з людиною, доверившимся йому.

Ви можете міркувати і те, чи буде вірний чоловік коли-небудь щасливий і про багато іншого. Опис проблеми буде залежати від конкретної теми.

Проблема вірності та зради аргументи до твору

Аргументи до твору слід брати з творів, що відповідають темі. Оформляти їх можна наступним чином:

Твір … (автор і назва) є яскравим прикладом даної проблеми. Герой (ім’я та опис його вчинку, схожого з темою).

А в творі (автор і назва) демонструється абсолютно протилежна ситуація (опишіть її).

І після цього ви можете переходити до написання висновку та підведення підсумків.

Вірність і зрада: аргументи до твору, цитати

 1. «Сталість – основа чесноти» — Бальзак.
 2. «Будь вірний тому, хто вірний тобі» — Плат.
 3. «А що мені батько, товариші й вітчизна? Так якщо ж так, ось що: нема в мене нікого! Нікого, нікого!» — Андрій, «Тарас Бульба».
 4. «Бережи честь змолоду» — «Капітанська дочка» епіграф.

Увага! Використовувати в своєму творі цитати зовсім необов’язково.

Вірність і зрада: висновок

Підведіть підсумки на основі вищесказаних аргументів. Чи згодні ви з темою? Задумайтеся про те, що ви хочете донести у своєму творі. Можливо, ви щось порадите, щоб вирішити цю проблему. Зверніть увагу читачів на що-небудь, спонукайте їх до дії.

Можна використовувати такі шаблони, що позначити висновок:

 1. На закінчення я хочу сказати, що… .
 2. Я згоден (згодна) з автором у тому, що … .
 3. Зверніть увагу на те, що зрада загрожує далеко не радісними наслідками.

Вірність і зрада Батьківщині

В цій темі піднімається таке поняття, як «патріотизм» — любов до Батьківщини.

Ця проблема вигідна тим, що в ній можна підібрати масу прикладів з літературних творів, присвячених історичній, військової тематики («А зорі тут тихі», «Василь Тьоркін», «Маленький солдат» і т. д.).

Кожен з нас розуміє, що ця тема дуже важлива в наш час. Тому не буде проблеми у виявленні її актуальності і значущості.

Капітанська донька: вірність і зрада

Цей твір можна використовувати для аргументації в напрямках:

 • вірність і зрада Батьківщині;
 • коханій людині;
 • самому собі.

Розглянемо детальніше. Марію Миронову можна використовувати в якості прикладу чистого, вірного кохання.

А Петра Гриньова можна привести в приклад як істинного патріота, впевненого у своїх життєвих поглядах, анти приклад йому — Швабрин. А також ми бачили тут і зрадників Батьківщини, коли їм запропонували померти або перейти на бік загарбника.

Євгеній Онєгін: вірність і зрада

Головного героя цього твору можна використовувати в якості прикладів в декількох напрямках. Він доглядає за заміжньою жінкою, тим більше вона є дружиною кращого друга. Це руйнує дружбу і починає ворожнечу. Ще можна розглянути і використовувати заплутану любовну лінію Євгеній Онєгін — Тетяна.

Ще один приклад – біографія матері Тетяни, владної, черствою жінки, яка стала такою через чоловіка. В юності вона мріяла перебратися в столицю і вийти заміж за військового, вести світське життя. Але оскільки вона стала дружиною поміщика, їй довелося забути про всіх своїх мріях.

Вірність і зрада, приклади твори

Вірність – це сталість у своїх поглядах, почуттях, переконаннях. Безумовно, це позитивна якість. Але для кожного поняття існує протилежний за значенням термін. Антонімом слова «вірність» є – «зрада» — це невпевненість, відступ у своїх переконаннях.

Тема вірності і зради цікавила багатьох письменників. Я думаю, їх увагу привертали емоції і почуття людей, які були вірні і віддані, думки, які були рушійною силою зрадника в момент вчинення підлих вчинків. Для того, щоб підтвердити мої слова, звернемося до прикладів з літератури.

Яскравою ілюстрацією до цієї теми буде «Обломов» Гончарова. Тут ми бачимо еталон вірного друга – Андрія Штольца. Цей персонаж досить прагматичний: погляди на життя у цієї людини абсолютно стабільні і постійні. Мені здається, саме з цієї причини Штольц завжди виручав свого не надто самостійного одного Обломова і не залишав його в біді на протязі всього твору. Я думаю, така вірність і відданість заслуговують поваги.

Більш цікавий сюжет, повний інтриг, зав’язаний у творі Železnikova «Опудало». Тут ми зіткнемося і з вірністю і зрадою. Перед читачами – звичайні учні звичайної школи. Головна героїня Ленка – новенька в класі, вона тиха, скромна, щира. Дівчинка познайомилась з одним, з-за якого піддається цькуванню з боку однокласників. Коли Діма доповідає вчитель про те, що клас прогуляв урок, Ленка проявляє благородіє і бере провину перед класом на себе.

Я вважаю, що це дуже сміливий вчинок, адже вона знала, чим це може закінчитися. Але як же поведе себе її єдиний друг, дивлячись на те, як весь клас знущається над невинною дівчинкою? І ми бачимо, що він страждає, думки про це не дають йому спокою, але в той же час, він боїться опинитися на її місці. Тому вважав за краще зберегти свою репутацію, а не виручити Ленку, яка допомогла йому у важку хвилину. Я вважаю, що це зрада. Але думаю, що після прочитання цієї книги, мало кому захочеться потрапляти в таку ситуацію, адже автор так майстерно описує душевні терзання зрадника.

Вірність і зрада. напрямок підсумкового твору

«Вірність і зрада» Приклад твору

Висновок

На закінчення я хочу сказати, що, читаючи різні твори на тему вірності і зради, ми можемо вчитися на вчинки і помилки героїв для того, щоб уникнути неприємних ситуацій в житті і бути хорошими вірними друзями.

У підсумковому творі дуже важливо повністю розкрити тему, тому для кращого результату постарайтеся підібрати такі приклади, де перший показує позитивну сторону, а другий – негативний бік явища, зазначеного в темі твору.