Як повязані поняття «мрія» і «сенс життя»?

«Мрія» і «сенс життя» – дві обов’язкових складових людського буття. Це тільки на перший погляд, ці поняття різні, насправді, вони тісно переплітаються. Як вони взаємопов’язані?

Кожен із нас плекає якусь мрію. Деякі люди наскільки прагнуть до здійснення своїх мрій, що присвячують цьому все своє життя. Таким чином, мрія з простого душевного пориву може перетворитися в сенс життя. Коли таке трапляється, людина відчуває, що йому є заради чого жити, поки він йде назустріч своїм мріям.

Сенс життя асоціюється у мене з мішечком, який кожна людина наповнює своїми цінностями. Я думаю, що не можна переповнювати його ілюзіями і мріями, інакше не залишиться місця для справжніх цінностей. Як тільки відчуваєш, що мрії перетворюється на сенс життя, потрібно нагадати собі, що крім мрій, нехай навіть ідеальний, є ще й сім’я, друзі.

Зв’язок поняття «мрія» і «сенс життя» можна переглянути і на прикладах творів російських та зарубіжних класиків. Один з героїв оповідання А. П. Чехова «Агрус» поміщик Альохін розповідає гостям історію свого брата Миколи Івановича. Братам не дісталося маєток батька, так як після смерті глави родини його відсудили за борги. З того часу Микола Іванович був полонений мрією купити маленьку усадебку, де б обов’язково ріс аґрус.

Для втілення чоловік багато працював і навіть одружився на багатій вдові, хоч і не любив цю жінку. Жило подружжя впроголодь, так як всі гроші відкладалися на садибу. Жінка невдовзі померла, але для Миколи Івановича ударом це не стало. Нарешті, садиба була куплена. Микола Іванович обрюзг, але виглядав щасливо, чим вразив брата Івана Івановича. від просто не розумів, як можна радіти, живучи на самоті і не роблячи добро.

Мрія, як бачимо, стає сенсом життя Миколи Івановича. Вона замінює чоловікові все: сім’ю, дітей, друзів, прагнення робити добро. Герой живе заради садиби з аґрусом. Ось тільки чи зробила вона його щасливим? Я думаю, що це лише ілюзія щастя, яка швидко розвіється, коли герой стане старим.

Але не завжди мрія, яка стала сенсом життя, призводить до таких наслідків. Звернемося до ще одного твору А. П. Чехова – п’єсі «Чайка». Її головна героїня Ніна Зарічна мріє стати актрисою. Театральні підмостки стають сенсом життя. Все змінює зустріч із Тригориным. Ніна створює з ним сім’ю, мрія трохи відсувається на другий план. Але шлюб швидко розпадається, дитина подружжя помирає. Що ж допомогло жінці вижити? Ніна Зарічна знову усвідомила, що сенс її життя гра на сцені. Жінка почала все з чистого аркуша.

Цей приклад також показує, як мрія стає сенсом життя. Ось тільки в цьому випадку вона не «руйнує» людини, а допомагає вижити.

Можна зробити висновок, що згадані поняття тісно пов’язані, так як мрія може стати сенсом життя. Головне при цьому не забувати, навіщо насправді живе людина.