Що таке талант?

Слово «талант» може вживатися як у прямому, так і в переносному значенні. У першому випадку його тлумачать як здібності, закладені в людині природою, у другому – як талановиту людину. Здібності до чого-небудь є в кожного з нас. Проявляються вони зазвичай в дитинстві. Тим не менш, не всі розвивають їх. Причини тому різні: відсутність можливостей, перші помилки на шляху до досягнення успіхів у тій чи іншій справі і т. д. Важко помітити талант, який залишився на стадії розвитку.

Я вважаю, що справжнім талантом можна назвати ті здібності, які людина усвідомила і над якими працює. В такому випадку вони стають його особливістю, в чому визначають особистість. Хіба можна впевнено назвати талантом здатність до музики, письменницькому праці або іншим видам мистецтва, якщо людина нехтує нею? Нерозкрита здатність залишається завдатком, який може перетворитися у щось більше або залишитися на цій стадії. Талант можна порівняти з бутоном квітки: в сприятливих умовах він розпуститься, в несприятливих – зів’яне.

Приклади талановитих людей неважко знайти в літературі, варто лише уважніше придивитися до героїв творів. У комедії А. Островського «Ліс» читач знайомиться з акторами коміком і трагіком. Прізвища у цих людей відповідних – Щасливців і Нещасливців. Це бродячі артисти, за душею в яких ні гроша. Випадково вони потрапляють в маєток Раїси Павлівни Гуржимской. Хитрі чоловіки вирішують скористатися ситуацією і видають себе за офіцера у відставці і його лакея.

Актори імпровізують, причому виходить у них це досить не погано. Мешканці садиби вірять їхній грі, сприймають все за чисту монету. Можна з упевненістю сказати, що у Счастлівцева і Несчастлівцева талант до акторської майстерності. Це зайвий раз підтверджує сцена, в якій актори допомагають Гуржимской вирішити грошовий питання з поміщиком-сусідом.

Герої п’єси «Ліс» – таланти, і головним доказом тому є майстерна гра, якій вірять оточуючі. При цьому актори не шукають вигоди, виручені гроші вони пожертвували заради щастя молодих людей. Навіть живучи небагато, чоловіки не закидають свої таланти, не йдуть з рідної в мистецтві стихії.

Приклад таланту – і головний герой твору Ст. Короленка «Сліпий музикант». Природа не подарувала Петруся можливість побачити цей світ, зате дарувала талант до музики. Будучи сліпим, хлопчик навчився цьому мистецтву. Музика була для нього джерелом життєвої сили, а також допомагала достукатися до сердець інших людей.

Здібності Петруся визнавали оточуючі. Хлопчик перетворив їх у справжній талант, за допомогою якого змінював світ на краще, допомагав людям усвідомити прості, але такі важливі істини.

Можна зробити висновок, що талант – здатність до чого-небудь. Здатність, яку визнає сам володар, розвиває її і використовує на благо оточуючих. Справжній талан визнається оточуючими, шлях і не завжди це відбувається відразу.