У чому різниця між мрійниками і реалістами?

Мрійник і реаліст – два полюси людської натури. Перший дивиться на світ крізь рожеві окуляри і воліє ховатися від проблем і турбот в обіймах солодких мрій. Другий же, навпаки, не надасть собі такого задоволення – відволіктися, на всі речі, події та людей він дивиться реально, спираючись тільки на логіку і факти. Марення – не його стихія. Там комфортно почуває себе мрійник. Але обидва ці типи мають право на життя. Причому віртуозне їх зображення ми можемо знайти на сторінках літературних творів.

В якості прикладу звернемося до роману І. Гончарова «Обломов». Письменник показує нам і мрійника, і реаліста, яскраво і образно використовуючи прийом контрасту. Почнемо з мрійника. Це, звичайно, не хто інший, як Ілля Ілліч Обломов, герой, постійно занурений в свої солодкі мрії. Найчастіше за весь день він так і не знаходить сили встати з ліжка і одягнутися, молодий чоловік кутається в улюблений халат і воліє не думати про проблеми. Набагато легше перекласти всі турботи на інших, що Ілля Ілліч робить з превеликим задоволенням, а сам продовжує ніжитися і мріяти. Але до добра таке положення справ довести ніяк не може: Обломова обманюють всі, кому не лінь, він марнотратять останні залишки колись великого спадщини, залишається один, втративши кохану дівчину. Життя мрійника, відірваного від дійсності, це справжня трагедія. Підтвердження цьому ми бачимо в образі Обломова.

Але зовсім інша справа його друг Андрій Штольц. Наскільки різних героїв об’єднує Гончаров на сторінках свого знаменитого роману. Штольц – людина працьовита і різносторонній: він багато подорожує, читає книги, грає на фортепіано. Андрій Іванович різко виділяється на загальному фоні. Характеризуючи його, можна позначити такі якості, як цілеспрямованість, раціональність, активність. Штольц володів як зовнішньою, так і внутрішньою силою. Герой постійно спрямований у майбутнє, він реаліст до мозку і кісток. Його відрізняв скептицизм. Він взагалі побоювався віддаватися мріям.

Життєві цілі цих двох героїв, а також способи їх досягнення зовсім не схожі. Ідеї Іллі Ілліча сипалися як з рогу достатку. Але от тільки жодна з них не знаходила своє матеріальне перетворення. Його життя нудне, один день, немов під копірку, повторює інший. Одноманітність затягує Обломова, немає практичної реалізації цих постійних мрій. Життя ж Штольца прямо протилежна. Він ставить мету і твердо рухається до неї. Андрій впевнений в собі і в тому, що він робить. У його прямому шляху немає відгалужень і сумнівів, все чітко, зрозуміло і ясно. Без ілюзій і фантазій.

Таким чином, на прикладі двох героїв одного твору ми подивилися, наскільки різняться людські типи мрійник і реаліст. Вони ніби сторони однієї медалі, які ніколи не зможуть з’єднатися.