Твір-опис за картиною А. С. Григорєва «Воротар»

Однією з найбільш відомих і популярних картин післявоєнного часу вважається полотно радянського художника Сергія Григор’єва. Цей творчий шедевр був створений в 1949 році, в період відбудови країни після тотальної розрухи і тривалої війни.

Основною ідеєю картини є проста і всесвітня радість від звичайних, простих речей. Адже після війни, люди переоцінили цінності і стали радіти звичайного, чистого і мирного неба, вірі і любові один до одного.

У центрі картини розташований хлопчисько, який в даний момент знаходиться в ролі воротаря і чекає відповідальної подачі м’яча. Футбол завжди захоплював хлопчаків, тому вони постійно влаштовували змагання і збиралися кілька команд.

Вдивляючись в образ хлопчаки – воротаря, можна сказати, що він досить напружений. Мабуть, від його умелости і спритності залежить результат всієї гри. Якщо звернути увагу, то одна нога воротаря перев’язана, мабуть, після минулих матчів і змагань. Позаду головного персонажа стоїть хлопець у червоній формі і уважно стежить за грою. По його позі можна зрозуміти, що він також переживає за результат спортивного змагання.

На картині художника цікаво відображені ворота, які захищає воротар. Вони позначені шкільними ранцями та портфелями. Мабуть хлопці захопилися грою після шкільних уроків, повертаючись додому.

Місце футбольного битви досить нерівне, але це не особливо бентежить гравців. У повоєнний час важко було знайти хоча б невеликий шматочок рівною, не розпушування бомбами, землі. На руїнах будівлі, за матчем пильно спостерігали вболівальники – малюки і хлопчаки, які не потрапили в команду. Азартно стежив за поточною грою і дорослий чоловік, який, проходячи повз, не зміг втриматися, і присів біля решти вболівальників.

Усіх персонажів висвітлюють сонячні відблиски, які символізують відродження нової, повоєнне життя. Попереду роки відновлення з-під руїн, після чого, всі будуть щасливі.