Які вчинки героїв казок Андерсена я вважаю благородними?

Головна героїня казки Ганса Крістіана Андерсена «Снігова королева» є втіленням доброго початку. Всі її вчинки відрізняються сміливістю, відвагою і благородством.

Герда з народження відрізняється милосердям, вона до всіх дуже добра, будь то людина або тварина. Здатність любити все живе – головна риса маленької дівчинки. Вона доглядає за трояндами, шанобливо ставиться до всіх людей.

Благородство Герди проявилося в тому, що вона, незважаючи на всі майбутні їй труднощі і перешкоди, не опустила руки і пройшла весь шлях до крижаного палацу Снігової королеви. Метою цієї подорожі стало порятунок її названого брата, з яким вона проводила весь свій вільний час. Друг Кай був Герді справді близькою людиною, заради нього вона була готова на багато що. Ця здатність до самопожертви – по-справжньому благородний вчинок. Не кожна людина може піддавати своє життя небезпеці заради іншої людини. Герда не побоялася вступити в боротьбу зі злою королевою. Кожен крок з порятунку Кая сміливий і відважний. Герда йде в палац бездушної королеви, ризикуючи замерзнути або бути нею знищеною. І її рішення окупається: Герді вдається врятувати друга і повернути йому колишню добре серце.

Благородні вчинки необов’язково повинні бути великими. Це і, здавалося б, дрібниці, які вчиняють інші персонажі казки данського письменника. Однак без них Герда б не змогла врятувати Кая.

Річка і троянда підказують головної героїні, що Кай живий. Принцеса і принц допомагають дівчинці врятуватися від холоду і дають їй одяг, а також віддають у користування золоту карету. Маленька розбійниця, яка була зворушена історією Герди, рятує її від смерті і відправляє разом з нею шлях Північного оленя. Він у свою чергу відважно супроводжує її в шляху і до кінця чекає, що Герда переможе Снігову королеву. Лапланка і фінка допомагають знайти крижаний замок. Ворон і ворона показують шлях до палацу принцеси. І звичайно, ангели, які спускаються з небес, щоб допомогти головній героїні. Всі вони готові чимось пожертвувати заради того, щоб Герда знову побачила свого друга.

Своє важке подорож Герда проходить сміливо й достойно, вона не пасує перед труднощами і щиро розраховує на перемогу. Це благородство приносить тільки позитивні результати: крижане серце Кая розтоплюється, чари злої чарівниці руйнуються, адже серце Снігової королеви холодне, а значить, не здатний на благородні вчинки. Всі вчинки завжди дають певний результат. Перемога Герди виражає головну ідею казки – торжество щирого почуття простої людини над холодним і злим розумом чарівниці. Бажання визволити свого друга з царства вічного холоду Снігової Королеви – дійсно героїчний вчинок.

Таким чином, Ганс Християн Андерсен в своїй казці «Снігова королева» стверджує, що тільки добрі та благородні вчинки можуть призвести до набуття щастя. Добрі і милосердні люди завжди зможуть перемогти в боротьбі добра і зла. У цьому весь філософський зміст твору.