«Кущ бузку» – короткий зміст (переказ)

Дія оповідання «Кущ бузку» починається з появи головного героя Алмазова Миколи Євграфовича. Він повернувся додому, озлоблений, розчарований і знесилений.

На порозі будинку чоловіка зустріла його вірна супутниця по життю – дружина Вірочка. Вона схвильовано пішла за чоловіком. Він увійшов в свій кабінет і кілька хвилин, не роздягаючись, просто стояв і дивився в одну і ту ж точку.

Алмазів, будучи молодим офіцером, що проходив навчання в Академії генерального штабу. Він з третьої спроби, з величезними зусиллями поступив на навчання, і тепер, здавав практичні роботи. Ох, як же копітко він над ними працював, як працював. Тільки Вірочка знає, наскільки відповідально її чоловік підходив до знань.

І ось, вона увійшла в кімнату і почала розмову. Виявилося, що план місцевості, який так педантично виготовляв Микола Євграфович, забракували. А все сталося через жирного плями. Працюючи над планом вночі, Алмазів випадково измазал його. А потім ще й розтер. Тому і вирішив на місці плями зобразити кущі. Тільки от професор, який приймав і перевіряв план, досконало знав всю ту місцевість, яку змальовував офіцер, і ніяких кущів там ніколи не було.

Між чоловіками зав’язалася суперечка, після якого вони домовилися виїхати на місцевість на наступний день. Почувши такий результат подій, подружжя завмерли і довго мовчали. Але ось, Вірочка скрикнула і почала роздавати команди Миколі. Вони стали збирати всі дорогоцінні речі, які були в їх будинку і здали все в ломбард.

Оцінили дрібнички на суму двадцяти трьох рублів, і цього було досить, щоб втілити план Віри в життя. Далі, вже пізно ввечері, подружжя були на порозі будинку садівника і просто благали його продати кілька кущів рослин і якісно висадити їх у грунт.

Спочатку садівник був злий і не хотів нічого чути про роботу вночі. Однак, після того як Віра розповіла йому історію з кресленням, той погодився і відправив робітників на потрібне місце. Для посадки знайшлися тільки кущі бузку, які і стали висаджувати. А Віра весь цей час активно метушилась навколо робітників і своєрідно заважала їм.

На наступний ранок, дружина нервово і хвилююче чекала повернення свого чоловіка з Академії. І ось іде він, змучений, голодний, весь у пилу. Але … щасливий, з блискучими та радісними очима.

Приїхавши на місцевість, професор був у подиві. Він вибачився перед Алмазовым і потиснув йому руку. Звичайно, збентежений своєю брехнею, Микола Євграфович, був трохи стривожений. Однак таке хвилювання швидко зникла з його обличчя.

Він з апетитом пообідав і почав пити чай. Подружжя посміхалися один одному і радісно сміялися. Тепер, кущ бузку стане їх улюбленим рослиною!