В’ялені помідори в олії: з чим їдять, куди додати і як зберігати

Мені дуже подобаються в’ялені помідори, вони шикарні як окрема закуска. Але як щодо використання їх у ролі додаткового інгредієнта до інших страв? Найбільше про це відомо італійцям. Вже давно і дуже часто вони включають такі заготовки у своїй рецептурі. Страви виходять з разюче насиченим смаком.

Вживати томати як у свіжому так і в сушеному вигляді, це відмінна користь і допомогу нашому організму поліпшення роботи імунної системи. Особливо це важливо, коли настає холодна пора року, такі овочі допомагають знизить ризик розвитку багатьох респіраторних захворювань. Правда, обережним з цим продуктом потрібно тим, хто страждає запальними патологіями шлунка, іншими словами, можливе загострення гастриту або появи болю в животі. Утриматися від нього також рекомендується і людям які мають виразкову хворобу дванадцятипалої кишки.

Ще один безсумнівний плюс цього продукту, що приготувати його можна відносно легко і зробити це можна в домашніх умовах. Звичайно, це класичний метод висушування помідор на сонці. І в країнах, де сонячних днів достатньо, такою технологією користуються досі. А тонкощі приготування передаються в родині від предків до нащадків.

Технічна сторона теж не є проблемою. Зараз на ринку є сучасне обладнання, яке допоможе заготовити іншими способами. Тут і духова шафа, мікрохвильовки або ж різні електросушарки. Для того, щоб кінцевий результат вийшов смачним, нам знадобиться невелике кількість інгредієнтів. Просто намагайтеся брати тільки стиглі плоди, сіль і чорний мелений перець, ну і деякий обсяг оливкової олії. Всі інші добавки, наприклад пряні трави, вирішують проблему смакового достатку, але це рішення, як кажуть, на любителя.

Сам процес простий. Томати ретельно перебираються і промиваються. Зіпсовані екземпляри не використовуються категорично. Овочі нарізати на часточки, залежно від розміру, посипаються спеціями. Всі сушиться на підходящої поверхні до готовності тільки доведеться запастися терпінням і вільним часом.