Твір-роздум за прислівям «Не зазнавши горя, не дізнаєшся і радості»

Люди часом не помічають повсякденних радощів через низку невдач. Але, адже переживши важку ситуацію, людина починає радіти всім повсякденних дрібниць. Не дарма в народі кажуть: «Не зазнавши горя, не дізнаєшся і радості».

Моя мама важко захворіла. Тоді її хвороба здавалася мені невідомою, але, зіткнувшись з нею пліч-о-пліч, мої пізнання розширилися. Я прочитав багато медичної літератури, поспілкувався на форумах з людьми, що мають такий же діагноз – рак. Чомусь саме по ночах мамі ставало погано, вона дуже сильно кричала від болю, кінцівки скривлювалися в судомах.

Найскладніше час – це збір коштів на лікування в Америці. Власних заощаджень у нас не було, і ми відкрили збір, де тільки могли: в інтернеті, соціальних мережах, благодійних концертах, школі. Важко було переживати кожен день. Він був наповнений болем, але і в той же час – силою і рішучістю, яка ніколи не йшла з нашого серця.

Якби не мамине прагнення жити – невідомо, чим би закінчилася ця історія. Але закінчилася вона добре – мама увійшла в ремісію. Це такий стан організму, коли немає ракових клітин, а пухлина не збільшується в розмірах. В такому стані людям часто проводять операцію по пересадці органів, слава богу, мамі цього не вимагалося.

У цей день, мамин другий день народження, я не міг довго заснути. Думки відганяли сон. Спроба закрити очі і рахувати овець теж не увінчалася успіхом. Чому ми цінуємо життя, після бід, що скотилися на нас, як величезний сніжний ком? Адже ми повинні радіти тому, що ми живі, можемо бачити, можемо дихати, відчувати, відчувати світ довкола нас і чіпати руками красиві квіти. Важкі життєві ситуації дають нам струс, щоб ми подивилися на світ під іншим кутом, щоб ми почали радіти тому, що поруч з нами: сонячній погоді, вихідному, смачному обіду і гарячого чаю, взаємним почуттям.

Радість – це не обов’язково отримання подарунків або кишенькових коштів, а отримання задоволення від кожної хвилини життя. Коли у нас в житті горе, ми відчуваємо почуття радості особливо гостро.

Можливо, кожній людині необхідно пройти через те, що вразило його, змінить його створення, і тоді він зможе розглянути життя у всіх фарбах. Радість поєднує в собі багато емоцій: щастя, замилування, подяка, доброта. Володіючи цими емоціями або отримуючи їх від інших людей, вам не потрібно буде відчувати горе.