Яка роль мистецтва в житті суспільства?

Мистецтво. Як великий його вплив на життя суспільства, так і кожної окремо взятої людини! Музика, живопис, літературні твори – великі творіння, здатні змінити людину, переродити його, зробити кращим і чистішим. Людина, що не знає складу найвідоміших письменників і поетів, звуків творів найгеніальніших композиторів, деталей полотен найбільших художників, мабуть, зовсім і не жив. Часом у важкі та тяжкі хвилини саме мистецтво приходить на допомогу, рятує від необдуманого вчинку, наповнює сенсом існування.

Приклад такого впливу музики ми знаходимо на сторінках роману-епопеї Льва Миколайовича Толстого «Війна і мир». Микола Ростов перебував у пригніченому і пригніченому стані, його навіть відвідували думки про самогубство. Вся справа в тому, що молодий чоловік програв у карти велику суму грошей. Сім’я на той момент перебувала в тяжкому фінансовому становищі, і такі гроші дістати було просто нізвідки. Микола боявся зізнатися батькові і хотів звести рахунки з життям. Але в ці тяжкі хвилини гірких роздумів Коля раптом чує спів своєї юної сестри Наталки. Ці надзвичайної краси звуки глибоко проникають у душу молодій людині. Вони переповнюють його всього. Микола розуміє, що ось воно, те найважливіше, що є в житті. Сила музики допомагає героєві подолати свої страхи і зізнатися у всьому батькові.

Вплив музики ми зустрічаємо і в ще одному відомому творі – розповіді «Кошик з ялиновими шишками» Костянтина Георгійовича Паустовського. Одного разу великий композитор Едвард Гріг зустрів у лісах Бергена дочка місцевого лісника, Дагні Педерсен. Спілкування з дівчинкою настільки надихнуло героя, що він обіцяє зробити їй сюрприз на вісімнадцятиріччя. Своїм подарунком композитор хоче показати Дагні всю красу класичної музики. Гріг виконав обіцянку: рівно через десять років дівчина несподівано почула присвячене їй музичний твір. Дагні в захваті. Вона не може стримати почуттів, що нахлинули. Раптом ясно уявилося все те, що її оточувало, коли вона була маленькою дівчинкою. Дагні ніби наяву бачить свій ліс, чує ласкавий шепіт моря, до дівчини доносить свист пастушьего ріжка і щебетання птахів. Дівчина вдячна Едварду Григу до сліз. Цей чоловік відкрив для неї найпрекрасніше, що є в нашому житті, – мистецтво.

Музика, література, живопис – різні області одного величезного об’єднує поняття «мистецтво». Їх творіння живуть якоюсь особливою життям, наповнюючи серця людей захопленням, даючи їм розуміння того, що все не марно. Людина, слухаючи музику, читаючи книгу, милуючись картинами, заповнює свою душу, вчиться відчувати, розуміє сенс життя. Іноді знаходить в цьому віддушину, можливість відволіктися від сірих буднів.