Твір есе на тему: мій улюблений вчитель – опис професії викладача математики, фізкультури та інших предметів

Цей текст – не твір на тему «Улюблений педагог». Не нарис, не есе, це чисте натхнення і політ думки, політ душі. Адже школа – настільки важлива частина життя людей, що неможливо говорити про це байдуже.

Що ми всі уявляємо, коли чуємо слово «вчитель»? Ось найпоширеніше опис:

 • жінка;
 • у віці;
 • в окулярах;
 • з указкою в руках;
 • манірна;
 • дуже сувора.

Невже все, про що можна написати у творі про педагога, це описати його зовнішній вигляд і поширені стереотипи? Немає. А може бути, вона дуже весела, і на її уроках ніколи не буває нудно. Перед вами твір про вчителя, де педагог – головний герой оповідання. Який він насправді, чим живе, що йому цінне, чого він хоче досягти.

Хто такий педагог

Це справжній приклад для наслідування. Чому так?

 • Він завжди зібраний.
 • Завжди в чистій (крейда не вважається) одязі.
 • Готовий до уроку (незважаючи на шість уроків і п’ятигодинний педагогічна рада).
 • Він може відповісти на самий каверзне питання.
 • Його неможливо спіймати на порушеному обіцянку, тому що він тримає своє слово.

Зверніть увагу! Такий перелік достоїнств – майже готовий план твору про наставника. Але його мало, щоб повністю розкрити тему.

Хороший педагог (яким може стати не кожен може надихнути встати з ліжка і задоволенням йти в школу, незважаючи на контрольні і твори, незважаючи на погану погоду (коли нікуди не хочеться йти) і хорошу (коли день такий теплий, що хочеться гуляти). Він надихає складати вірші:

Вчитель… Як багато в цьому слові.
І за нею сумую я все літо.
На 35 відсотків батьків,
На 20 – вихователь і мрійник,
Здатний навчити плисти через море,
Допоможе не губитися на просторі.
На 45 відсотків друг і брат,
Який дасть раду і буде радий.

Портрети улюблених наставників

Що можна сказати про вчителів? Кожен з них особливий, у кожного є своя родзинка. І пощастило тим, у кого були такі педагоги, про які вони мріяли.

Гідний окремого твору портрет мого улюбленого математика: він не сухо розповідає про історію виникнення катетів і гипотенуз, не просто задає вивчити гіперболи і параболи, а пише про геометричні фігури та математичні дії різні цікаві історії.

Наприклад, для малюків він вигадав казку про Доброго Плюса, який всім допомагає, і Злий Мінус, який все забирає. А зі старшими він розучить танець рук про гіперболи і параболи, адже чим яскравіше уявлення, тим легше запам’ятовується урок. Він не лякає складними формулами, а доступно пояснює, змушуючи з прихильністю ставитися до прикладу.

Зверніть увагу! Цікаво викладається математика затягує з головою – як почнеш вирішувати, так і не зупинишся.

Мій улюблений вчитель – викладач фізкультури може скласти такий комплекс вправ, який і не снився організаторам Олімпійських Ігор. Після занять не волочишь ноги до роздягальні, а хочеться бігати, стрибати і скакати! Він не «фізрук», а «вчитель фізкультури» – з гордо піднятою головою, підтягнутий і з відмінним почуттям гумору. Може пробігти напівмарафон без відпочинку і зробити потрійний переворот на правій руці, тримаючи в лівій склянку апельсинового соку, не проливши ні краплі.

Як можна описати ідеального вчителя географії? У нього є водійські права на автобус, він постійно організовує екскурсії, показуючи різноманітність рослинного і тваринного світу у цій природі, а не тільки в підручнику.

Він може переконати вийти дітей на вулицю в дощ, сніг і сльота (попередньо впевнившись, що все тепло одяглися), щоб ближче вивчити різні природні явища. У нього на столі лежать старі сувої з картами перших мореплавців, а на кожному столі стоїть глобус, на якому на території кожної країни намальовані які там живуть тварини.

Розповідаючи у творі про вчителя історії, не хочеться уявляти собі стародавнього архіваріуса, який ледве пересувається, човгаючи ногами і кашляючи. Це дуже рухливий дідусь з маленькою борідкою, який завжди дивиться з легкою усмішкою в очах. Він завжди в курсі знахідок в околицях і кожне літо збирає групу на археологічні розкопки. І про кожен камінчик може розповісти таку історію, що найбільш популярні голлівудські фільми здадуться сірими і нудними.

Перша вчителька

А ще кожна людина проносить через усе життя пам’ять про першому педагога. Моя перша, моя найкраща вчителька могла вислухати, зрозуміти і щось порадити.

Вона розбороняла забіяк одним лише поглядом, а заняття пролітали в одну секунду. Вона придумувала загадки, і не просто «Взимку і влітку одним кольором?», а такі, які змушували задуматися і напружити уяву, приміром, «Як отримати веселку з червоного, синього і жовтого кольору?».

І ми починали змішувати фарби, перемазывались, а потім, щасливі і забруднені, йшли вмиватися. Вийшла веселка! Треба було всього лише змішати кольори, але це були перші самостійні експерименти, які запам’яталися на все життя. З нею ми писали свої перші коротенькі твори, втілюючи свої наївні думки в слова.

Важливо! Від якості навчання в початковій школі залежать подальші успіхи або невдачі учня.

Тепер моя улюблена професія – педагог, тому що можна стати такою людиною, якого будуть раді бачити і щиро любити. Тому що він може ходити на роботу з справжнім задоволенням, а йти нехай і втомленою, але з вогником у очах.
Це твір – про мого улюбленого педагога, який увібрав в себе образ наставників, існуючих і вигаданих, але всі вони – професіонали з великої літери.

Вони не сидять на місці, а рухають країну вперед. І хочеться, щоб девізом кожної дитини були такі слова: «Цей світ міняємо ми – різнокольорові уми! Світ належить лише нам – безпосереднім розумів!». Нехай вчителі географії, фізики, математики та хімії вчать дітей не просто знань, а життя у відкритому світі, нехай вчать нас вирішувати складні завдання і будь-які проблеми, не зупинятися перед перешкодами і стояти на своєму. І нехай ми не підемо працювати в школи вчити дітей, ми можемо бути наставниками і так, не повчати життя, а вчити, не підганяти, а вести за собою.

Як написати твір про вчителя

Твір Мій вчитель